banner200
banner222
10 Şubat 2016 Çarşamba 14:03
Erdoğan 20'nci kez muhtarlarla buluştu: Ey Amerika sen bizimle misin yoksa YPG-PYD ile mi?
banner188
banner213
banner230

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda 20'nci kez muhtarlara ziyafet veriyor. Toplantıda konuşan Erdoğan, gündeme ilişkin değerlendirmeler yapıyor.

Güneydoğu'ya yapılan operasyonlarla ilgili konuşan Erdoğan, "Başaramayacaklar. Ülkemizi bölemeyecekler, parçalayamayacaklar, ay yıldızlı bayrağın dalgalanmasına mani olamayacaklar, ezanları susturamayacaklar" dedi. Bölgede "insani politika izlediklerini ve bunu sürdüreceklerini" savunan Erdoğan, "Birileri dizlerimiz üzerine çöküp kalacağımızı sanıyor. Yeni Türkiye'nin henüz inşa sürecinde olabiliriz ama hamd olsun temelleri sağlam attık" ifadelerini kullandı.

"Dün arkadaşlar tweet gösterdi; iki özel harekatçı silahları ve ellerinde Türk bayrağıyla duruyorlar. Arkasında 'Seni seviyoruz uzun adam' yazıyor. Bunlar şimdi güneydoğuda mücadele ediyorlar" diyen Erdoğan, "Bunu küçümseyenler olabilir. Bunun hakikatine inananlar o insanlar. O asker, polis, köy korucularımızı alnından, gözlerinden öpüyorum" dedi.

'EYY AMERİKA'
"Kardeşlerim birileri yurtdışına gidiyor, bunlar anamuhalefetin temsilcileri. Ne diyorlar, PYD-YPG terör örgütü değil. PKK nasıl terör örgütüyse onlar da aynı şekilde terör örgütü" diye konuşan Erdoğan, "Bu ifadeyi kullananlar terör örgütünün avukatı konumunda. Hele hele bunlar anamuhalefetin temsilcisi olunca farklı konuma geliyor. Ne günlere kaldık! PKK ile PYD'nin YPG'nin farkı var mı? Yazılı kayıtları elimizde. Ey Amerika, siz kaç kere söyledik, siz bizimle beraber misiniz, yoksa bu terör örgütü YPG-PYD ile mi berabersiniz? Ne bize PKK'yı, YPG'yi, PYD'yi tanımazsınız, bunları biz iyi biliriz, ama siz bunları tanıyamadığınız için bölge kan gölü içinde. Bu nasıl ortaklık? Karşımızda susuyorlar. Bu nasıl anlayıştır?" dedi.

MUHTARLAR
Sözü muhtarları yine niye topladığına getiren Erdoğan, katılımcılara, "Siz her köyün, her mahallenin cumhurbaşkanısız. Siz seçilmişsiniz, atanmış değil. Sizi seçenlerin temsilcisi sizsiniz. Demokrasinin en uç ayağısınız" diye seslendi.

"Çarpık anlayış başkanlık sistemi ve anayasa konusunda da kendisini gösteriyor. Gelin yenisini yapın diyince işi yokuşa sürüyorlar" diyen Erdoğan, "Masaya oturmadan masayı devirme çabası içindeler. İş lafa gelince mevcut sistemden şikayet ederler, gelin düzeltelim diyince ipe un sererler. Bunların sorun çözme gibi derdi yok. Çünkü kendileri sorun" ifadelerini kullandı. 

Ayrıntılar gelecek...


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 10.02.2016 14:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol