banner200
banner235
banner225
20 Mart 2016 Pazar 12:24
Ensar Vafkı'nın açtığı KAİMDER, 'Hiç bir ilgimiz yok' dediği çocuk istismarcısını sahneye çıkarmış!
banner188
banner213
banner230

Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği'ne (KAİMDER) yakın kişilerin kiraladığı evlerdeki 45 öğrencinin rehber öğretmeni MuharremB. tarafından cinsel istismara uğramasının ardından açıklama yapan KAİMDER, Muharrem B'yle bir ilgilerinin olmadığını iddia etmişti. Ancak ortaya çıkan bir fotoğraf, dernek ve öğretmen arasındaki yakın ilişkiyi çok net şekilde ortaya koydu.

Gazeteport'ta yer alan habere göre, KAİMDER'in açıklamalarının ardından vakfın ilgisi olmadığını iddia ettiği öğretmen Muharrem B.'nin bir etkinlikte öğrencilerle birlikte sahnede yer aldığı görüldü.

KAİMDER’in olay ortaya çıktıktan sonraki açıklaması şöyleydi:

"Olayın Faili ile Hiçbir İlgimiz Yok"

"Öncelikle bilinmelidir ki olayın faili olarak zikredilen kişinin derneğimizle ve İmam Hatip camiasıyla üyelik dahil hiçbir irtibatı bulunmamaktadır.Olayın basında ve sosyal medyada yer bulmasıyla suç isnat edilen kişi üzerinden ve birtakım gerçek dışı ifadelerle konunun milli ve manevi değerleri önemseyen kurumları karalama kampanyasına dönüştürüldüğüne tanık oluyoruz. Derneğimiz suçun bir parçasıymış gibi gösterilmek suretiyle, dernek faaliyetlerinin önüne set çekilmek istenilmekte, iftiraya maruz bırakılmaktadır. Tekrar belirtiyoruz ki ismi geçen şahsın derneğimizle fiili veya hukuki hiçbir bağı yoktur. Mahkemesi devam eden ve olayda adı geçen şahsın suçunun sübutu halinde idam dahil en ağır ceza ile cezalandırılması talebimiz, temennimiz ve duamızdır. Son olarak söz konusu şahıs ve olayla, derneğimizi ilişkilendirmeye çalışan kişi ve kurumlarla ilgili de suç duyurusunda bulunduğumuzu, olayın takipçisi olacağımızı kamuoyuna ilan ederiz."

Şimdi 24 Mart 2014 tarihli, Karaman yerel haber sitesinde bir haberde şunlar deniliyor:

“Kısa adı KAİMDER olan Karaman İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneğinin Piri Reis Kültür Merkezinde düzenlediği ‘Bensiz Olmaz Çanakkale Gösterisi’ katılım ve ilgi yüksek oldu.

KAİMDER’in yurdunda kalan Karaman İmam Hatip Ortaokulu 6.sınıf öğrencilerin faaliyetlerini içeren slayt gösterimine geçildi. Ardından öğrenciler tarafından düzenlenen programa geçildi. Gerek öğrencilerin okudukları şiirler, oynadıkları piyesler, gerekse öğrencilerin geceye uygun kıyafetleri ve araç gereçleri göz doldurdu.

Gece sonunda öğrencilerin rehber Öğretmenleri Muharrem B. ve öğrenciler bolca alkış aldı.”

Komünist Parti'den Ensar Vakfı'nda pankartlı eylem: Tecavüzcü Ensar Vakfı kapatılsın

Ensar Vakfı Başkanı Dilberoğlu: Solcular iftira atıyor

Haberde en dikkat çekici olan bölüm ” KAİMDER yurdunda kalan” cümlesi ve halen tutuklu olan zanlı Muharrem B.’nin (Muammer B) sahnede olması. Bu haber KAİMDER'in bütün açıklamalarını çürütüyor.

Karaman’da Kaimder ve Ensar Vakfı kardeş yapılanma. Çocukların istismara uğradığı ev/yurt Ensar ve Kaimder’e bağlı.

Birçok etkinlik birlikte yapılıyor, organize ediliyor.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonlarında da bu iki kurum birlikte yer alıyor.

Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi: Ensar Vakfı kapatılmalıdır

Ahmet Hakan tecavüz haberi sonrası Ensar Vakfı'na sahip çıktı!

 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 20.03.2016 12:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol