banner200
banner222
20 Mart 2016 Pazar 14:24
Emel Müftüoğlu: Erdoğan’ı her şeye yanlış diyenler çıldırttı, kim olsa çığırından çıkar
banner188
banner213
banner230

Şarkıcı Emel Müftüoğlu, ülkenin içinde bulunduğu durumu değerlendirirken, "Erdoğan’ı her doğruya yanlış diyenler daha doğrusu her şeye yanlış diyenler çıldırttı" diye konuştu. "Her şeye yanlış dersen kim olsa bu kadar çığırından çıkar" diyerek Erdoğan'a kalkan olan Müftüoğlu, bir yandan da "Erdoğan yalakası" olmadığını söyledi.

Cumhuriyet'ten Ceren Çıplak'ın sorularını yanıtlayan (20 Mart 2016) Emel Müftüoğlu'nun açıklamaları şöyle: 

- Ülkenin genel gündemini nasıl görüyorsunuz?

Bizdeki en büyük sorun her şeyi birbirine karıştırmak. Nerede takdir edilecek, nerede eleştirilecek bilmiyoruz. Körü körüne itaat ediyoruz. Herkes kendi seçtiği partiye biatçı. Böyle bir hayat yok ya! Ne doğru düzgün takdir edebiliyorsunuz, ne de doğru düzgün karşı çıkabiliyorsunuz. Zaten bu dengesizlik bizi mahvetti. Toplum olarak müthiş bir dengesizlik içindeyiz. Futbol fanları gibiyiz. Her şeye yanlış dediğinizde doğruya da yanlış dediğinizde zalim bir hale getiriyorsunuz.

- Demek istediğiniz Erdoğan’ı zalim yapanlar her şeye yanlış diyenler mi?

Evet. Erdoğan’ı her doğruya yanlış diyenler daha doğrusu her şeye yanlış diyenler çıldırttı. Her şeye yanlış dersen kim olsa bu kadar çığırından çıkar. Empati yapıyorum. İnsanlar delirtti onu. Yarın bütün arkadaşlarım, çevrem “Vay Erdoğan yalakası mısın?” diye yargılayacaklar. Hayır değilim.

- “Erdoğan’ı çıldırtanlar”larla empati yapar mısınız?

Sabit fikirli oldukları için böyle oluyor. Beni de onlar çıldırttılar. Bu kadar demokrasiden bahsedip de Cumhurbaşkanı’nın davetine gidenleri aşağıladıkları için ben de bu noktaya geldim. Nasıl bu kadar aşağılayıp başkalaştırabilirsin arkadaşlarını. Demek ki sen de başa gelsen, aynı zulmü taşıyan bir kalple geleceksin.

- Davete gidilir, ancak o davetlerde, sizin de dediğiniz gibi nasıl ki doğruya doğru denmesi gerekiyorsa, yanlışa da yanlış denmesi gerekmez mi? Gerektiğinde itiraz edilmez mi hiç?

Ben bir tanesine gitmiştim. İş istemek için gitme, aydınlanmak istediğin konularla ilgili git ve karşısına geç. Yetkililerin karşısına geçip çatır çatır konuşabilmek önemli.


Kaynak: Haber.sol.org.tr
Son Güncelleme: 20.03.2016 14:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol