banner200
banner222
26 Şubat 2016 Cuma 13:23
Dündar ve Gül Cumhuriyet binasında
banner188
banner213
banner230

Anayasa Mahkemesi'nin 'hak ihlali' kararının ardından tahliye edilen Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül, 92 gün sonra özgürlüklerine kavuştuktan sonra bugün Cumhuriyet Gazetesi'ne geldiler.

Erdem Gül'ün açıklamalarından satır başları:

Karşımda gazeteciler var. Yeni bir şey söylüyor olmayacağım. Bir iki şeyin altını çizmek lazım. Birincisi tutuklanmamız ve iki kere ağırlaştırılmış, hatta diyordum ki Can’a, ölene kadar yatacağız, dirileceğiz, gelip yeniden yatıp, ölüp, bir 30 yıl daha yatacağız.

GAZETECİLİK İKTİDARI DENETLEME FLİYETİDİR

Bu haklara çoktan sahip olmamız gerekirdi. Mahkeme kararıyla olmaması gerekirdi. Muhalif gazetecilik diye bir şeyden bahsetmememiz gerekir. Gazetecilik zaten denetleme faaliyetidir. İktidar varken daha güçsüzleri denetlemeyecektir. Türkiye’de normal bir haber bile müebbet konusu olabildiğine göre demek ki bir süre daha yapacağımız çok fazla işler var.

Bizim kişisel olarak 90 günlük, 3 aylık meselemizin çok önemli olmadığını, bunun haber yapan herkes tarafından ödenebileceğini düşünüyorum. Hapisteki gazeteciler için mücadele etmeye devam etmemiz gerekiyor.

Can Dündar'ın açıklamalarından satır başları:

ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR ETTİ

Sayın Cumhurbaşkanı'na teşekkür etmek istiyoruz bizi birbirimizle daha da yakınlaştırdı. Erdem'le 24 saat aynı hücrede bekar hayatı yaşadık. 

Genel yayın yönetmeni ve Ankara temsilcisi arasındaki ilişki böyle olmalı.

Gazetemiz olmasaydı bu kadar erken çıkamazdık.


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 26.02.2016 13:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol