banner200
banner222
02 Şubat 2016 Salı 17:04
Davutoğlu'ndan Demirtaş ve Kırmızıgül'e yanıt
banner188
banner213
banner230

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluştuğu bildirilen bir grupla görüştü. Davutoğlu'nun bu kişilere, doğu ve güneydoğuda sürdürülen operasyonlar ve yaşanan çatışmalarla ilgili bilgi verdiği belirtildi.

Konuşmasında "Kuklayı da, kuklacıyı da biliyoruz. Yeter ki zor zamanlar birbirimizin sesini duyalım" diyen Başbakan Davutoğlu, kendisini eleştiren HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve sanatçı Mahsun Kırmızıgül'e yanıt verdi. 

DEMİRTAŞ'A 'FRANCO' YANITI
Davutoğlu'nun "Sur'u Toledo gibi yapacağız" sözlerine bir kez daha yanıt veren Demirtaş, "Toledo düştükten sonra Franco faşizmi başlıyor. Başbakan 'Sur’u düşürüp Franco olmak istiyorum' diyor. Biri Hitler, biri Franco" diyerek Erdoğan'ı Adolf Hitler'e, Davutoğlu'nuysa Franco'ya benzetmişti.

Demirtaş'a yanıt veren Davutoğlu ise şunları söyledi:

Terör örgütlerinin siyasi odakları terörü canlı tutmak istiyorlar. Dün mimari eserlerin korunması için Toledo'yu örnek göstererek, Sur'u koruyacağımızı söylediğimizde bunu faşizm ve Franco rejimi ile karşılaştırmaya çalışan ucuz yorumlar dile getirdiler. 12 Eylül faşist anlayışından kurtaran bu ülkeyi yine AK Parti'dir. Türkiye'yi PKK'nın Stalinist anlayışına karşı koruyacak olan da AK Parti'dir. Bu faşist anlayışı yaşatan terör örgütünün bundan bahsetmeye hakkı yoktur. 

Demirtaş: Binaların önü tamamen çöktü, bodrumda 6 cenaze var

MAHSUN KIRMIZIGÜL'E YANIT
"Bir sanatçı bana 'zalim' diye bize hitap edince aynaya dönüp baktım. İç muhasebe yaptım. Aynaya tekrar tekrar bakıp Rabbime hamdettim" diyen Davutoğlu, "Bu kişiyi anlamak istiyorsa Somali'ye başı okşanmış çocukların yanına gitsin. Bizim adaletimize, vicdanımıza şahitlik edecek o kadar insan var ki. Bizim elimizde tek bir masumun bırakın kanı, gözyaşı dahi yoktur. Birileri İsrail'in ya da Esad'ın yaptığı gibi zulm etmek isterse, ya da PKK gibi halka zulmetmek isterse buna sessiz kalacak kadar nasipsiz değiliz" diye konuştu.

 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 02.02.2016 17:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol