banner200
banner235
banner225
28 Ocak 2016 Perşembe 23:25
Davutoğlu'ndan Cizre açıklaması: Son santimine kadar temizleyeceğiz
banner188
banner213
banner230

Başbakan Ahmet Davutoğlu Ankara'dan Cidde'ye hareketi öncesinde, Esenboğa Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu.

Cizre'de bir evin bodrum katında bulunan ölü ve yaralılara ilişkin Sağlık Bakanlığı ve Şırnak Valiliği'nden farlı bir açıklama yapmayan Davutoğlu, "Ambulans güvenli alandan çıkıp çatışma alanına girdiği anda teröristler ateş açıyorsa, olay mahaline ulaşamıyor" dedi.

Davutoğlu, "Cizre son santimine kadar temizlenecek. Çınar'da bir kardeşini kaybeden Sait'in yanından geldi. Beni görünce tebessüm etti.Bu çocuklar için yüreğimiz yanıyor. İster güvenlik güçleri, ister sivil bütün çocuklara yardım elimizi ulaştırırız" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

"İçişleri bakanlığımıza çağrımdır. Biz demokratik bir ülkenin meclisinde konuşurken, siz Cizre'de roket atamazsınız demeleri gerekir. Bütn bu yerler terörden temizlenecek. 

Cizre'de alınması gereken yaralı olduğunu söyleyenler, Cizre hastanesine roket atanlara da hesap sormalı.

Hiç kimse Türkiye'de terörle mücadele edilirken hukuk dışına çıkıldığı iddiasında bulunamaz.

Kim olursa olsun herkese sağlık hizmeti sunulur, ambulans gönderilir. 

Eğitim ihityaçları, sağlık ihtiyaçları gibi şehir düzeni gibi yapılacak bir çok çalışma var. Teröristler son derece kötü olan binaları delerek, evlerden bir birine irtibat sağlamaya çalıştı.

Bazı belediyeler halka hizmet götürmek yerine, daha çok personel harcaması yapılarak bir anlamda militan yuvaları haline dönüştürüldü. Buna belediyecilik nedenemez. Bazı belediyelerle ilgili soruşturmalar var. Hiç bir yerde hukuk dışı bır adım atılmaz. Terör faliyetlerine destek için, iş makinlarını kullanan belediyeler var. Dolayısıyla hukuk devleti kuralları işler. Kimse de haksız yere suçlanamaz"


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 28.01.2016 23:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol