banner200
banner222
17 Mart 2016 Perşembe 23:45
Davutoğlu: 'Terörle mücadele için ne gerekiyorsa yapın' talimatı verdim
banner188
banner213
banner230

AB-Türkiye zirvesine katılmak için Brüksel’e gitmeden önce basın toplantısı yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "terörle mücadele için ne gerekiyorsa yapılması yönünde talimat verdiğini" söyledi.

Davutoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

“Vize serbestisinin haziran ayına çekilmesi, 3 milyar Euro daha alınması gibi şeyler doğal olarak yapılması gereken hususlar. Bu konularda Avrupa için de zorluklar olduğunu görüyoruz. Fasıllar açılmasından diğer hususlara kadar. Samimiyetle Merkel’le de konuştuk, Tusk’la da konuştuk. Biz bu zorlukların farkındayız, onların da bunu anlaması lazım. Kendi aralarında değerlendiriyorlar, inşallah bu sefer gittiğimizde iyi bir netice alacağız.

Bugün benim yaptığım teklif boşlukta oluşmuş bir teklif değil. Meydan okudular, üç parti de meydan okudu.

Her bir milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılması için saatlerimizi ayırmamız gerekecek. Terör açıklamalarıyla zaten gündemi meşgul eden milletvekilleri, bir de Meclis’in gündemini meşgul edecekler. Bunun önüne geçmek lazım. Fezlekeleri tek tek tartışıp, Meclis’i kilitlemek değil yapılması gereken. Bugün teklif ettiğim gibi bütün fezlekelerle ilgili dokunulmazlıkların kaldırıldığı ifadesini bir celsede yaparız herkes kabul ederse. Dolayısıyla hem teröre destek verenlerin cezalandırılması, biz değil, hukuk karar verecek buna da.

Yargıya izin vereceğiz cezalandırılması için. Bu suretle yargıya izin vererek hukuki süreci işleteceğiz, Meclis’te vakit kaybetmeyeceğiz hem de AK Parti üzerine yapıştırılmak istenen korkuyorlar yaftasına karşı bizim hiçbir şeyden korkmadığımızı görecekler.

‘NE GEREKİYORSA YAPILACAK’
Fransa’da terör gözlendi ama en azından sınırları itibariyle teröre komşu değil. Teröre komşu ülkeler var ama onlar da demokratik ülkeler değil. Başka bir ülke göremezsiniz ki hem terörle yan yana yaşıyor hem de demokratik ülke olarak yaşıyor.

Ne gerekiyorsa terörle mücadele için gerekli çalışmaları yapın dedim. Kesinlikle demokratik haklardan vazgeçmeyiz"


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 17.03.2016 23:45
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol