banner200
banner222
25 Mart 2016 Cuma 23:44
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı: Tankından kurtuluyoruz, cübbesine takılıyoruz
banner188
banner213
banner230

Kültür Bakanlığı döneminde Atatürk Kültür Merkezi'nin (AKM) yerini dahi bilmeyen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Ordu'da yaptığı konuşmada, Barış İçin Akdemisyenler İnsiyatifi'nin bildirisine imza atan akademisyenleri hedef aldı. 

Topçu'nun açıklamaları şu şekilde:

"Devleti ebed, milleti esas, merkezinde insan olan, özgürlüklerin önü açılmış, güvenliğimizi garanti altına almış, refah seviyemizi yükseltecek, dağda hayvanlarını otlatan kardeşim de üniversite kürsü sahibinin de cumhurun başındakinin de okuduğu zaman anlayacağı kısa öz bir anayasa. 1982 Anayasa'sı darbeci bir anayasa. Şimdi Meclis'te oturanlara bu yakışıyor mu? Bu bir iktidar meselesi falan da değil. Bu partilerin tamamının sorumluluğunda bir konu. Yeni anayasayla birlikte ‘darbeci, oligarşi bürokrasiyi ve vesayeti besleyen anayasa’dan kurtulacağız. Yani bu anayasanın mahkemesi devletin cumhurbaşkanının davasını iki yıl uzatıp, bir ajanın davasına kırk günde karar veremeyecek.

Millet iradesiyle seçilmişlerin iradesinin üzerinde hiçbir irade olmayacak. Ne tanklı irade, ne de cübbeli irade. Tankından kurtuluyoruz, cübbesine takılıyoruz, cübbesinden kurtuluyoruz, akademisyenine takılıyoruz. Bunların hiçbiri olmayacak"


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 25.03.2016 23:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol