banner200
banner222
22 Şubat 2016 Pazartesi 13:43
Cinsel istismarı örtbas etmeye çalışan okul yönetimi açığa alındı
banner188
banner213
banner230

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Cansel Buse K.'nin okuduğu lisenin matematik öğretmeni Bayram Özcan tarafından cinsel saldırıya uğramasıyla ilgili açıklama yaptı.

Çandaroğlu yaptığı açıklamada, olayın adli vaka olduğunu ve savcılığa intikal ettiğini belirterek, kendilerinin soruşturma açıp, okul yönetimini açığa aldıktan sonra suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Çandıroğlu, olayla ilgili kendilerinin de bir bilgisi bulunmadığını anlatarak, “Ne olduğunu biz bilmiyoruz, adliye karar verecek. Biz soruşturmanın selameti açısından okul yönetimini açığa aldık" dedi.

Çandıroğlu, şu açıklamada bulundu:

“Müessif bir olay, hiç kimsenin istemediği, hiç kimsenin istemeyeceği bir olay. Çünkü ne olup ne olmadığını biz bilmiyoruz. Adliyeye intikal etmiş bir konu. Adliye bunun ne olup ne olmadığını söyleyecek. İdare olarak biz öğrendiğimiz andan itibaren ilgili tarafların tamamını İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz toparladı ve bir tutanak altına aldı. Aynı anda savcılığa suç duyurusunda da bulunduk. Neticede adliyeye, savcılığa intikal etmiş bir boyutu var bu işin. İdari olarak inceleme sürecini başlattık. Okul yönetimini de öğretmen ile birlikte açığa aldık. Ayrıca idarenin selameti açısından açığa aldık. O öğretmen de tutuklandı.”

Çandıroğlu, Milli Eğitim Bakanlığı ve birkaç yere tazminat davası açılacağı ile ilgili soruya da “Bilgim yok. O konu ne olur ne olmaz bilmiyoruz. Bakacağız. İlerleyen zamanda göreceğiz” dedi. 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 22.02.2016 13:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol