banner200
banner235
banner225
26 Ocak 2016 Salı 12:43
CHP'li vekiller kendilerini ihbar edecek
banner188
banner213
banner230

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, CHP kurultayında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "diktatör bozuntusu" diye seslenmişti. Kılıçdaroğlu hakkında bu hitabı nedeniyle soruşturma açılmıştı. CHP’li milletvekilleri de kendilerini Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet ederek, "Sayın Genel Başkanımızın sözlerini aynen ben de tekrar ediyorum. Aynı soruları soruyorum. Bu suçsa ben de bu suçu işliyorum. Soruşturacaksanız beni soruşturun" diyecek.

CHP’li vekillerin dilekçeleri şu şekilde:

“Sayın Genel Başkan hem CHP 35. Olağan Kurultay konuşmasında hem de grup toplantısında bu ölçüsüzlüğe, pervasızlığa, hukuk tanımazlığa, halk adına, demokrasi adına, hukuk adına itiraz etmiş, masumların, mazlumların, vicdanın ve hukuk düzeninin sesi olmuştur.

Şimdi öğreniyoruz ki makamınızca bu konuşma nedeniyle Sayın Genel Başkanımız hakkında soruşturma başlatılmış. Anayasanın 2. Maddesi uyarınca Türkiye Cumhuriyeti demokratik hukuk devletidir. Hukuk tanımayan, Cumhurbaşkanı dahi olsa hesabını vermek zorundadır. Demokrasi siyasetin hesap sorabildiği rejimdir. Sayın Genel Başkanımızın sözlerini aynen ben de tekrar ediyorum. Aynı soruları soruyorum. Bu suçsa ben de bu suçu işliyorum. Soruşturacaksanız beni soruşturun. Kendimi ihbar ediyorum.

Ana muhalefet partisi liderinin siyaset yapma hakkı ve demokrasiyi savunma görevini soruşturma tehdidiyle engelleyeceklerini sananlara açıkça bir kere daha ifade ediyorum Bu suçsa ben de bu suçu işliyorum. Soruşturacaksanız beni de soruşturun. Kendimi ihbar ediyorum.

Hakkımda soruşturma yürütülmesi için ihbar dilekçemin kabulünü dilerim.”

Kılıçdaroğlu hakkında soruşturma başlatıldı

 

 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 26.01.2016 12:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol