banner200
banner235
banner225
01 Mart 2016 Salı 18:04
CHP'li vekilin 'Erdoğan'ı psikolojik tedaviye tabi tutalım' sözüne ceza
banner188
banner213
banner230

CHP Milletvekili Akif Ekici, "Recep Tayyip Erdoğan'ı psikolojik bir tedaviye tabi tutalım" sözünden dolayı TBMM Genel Kurulu'na iki birleşim girmeme cezasına çarptırıldı. 

TBMM Genel Kurulu’nda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı ve bağlı kurumların bütçe ve kesin hesapları görüşmelerine devam edildi. Oturumu Başkan Vekili Pervin Buldan yönetti. Verilen yemek arasının ardından CHP Grubu adına söz alan Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, “Ben lafı hiç dolandırmam, lafı direkt söylerim, yaşamımda da siyasetimde de öyledir. Ben, buradaki hükümet yetkililerine de, AKP grubuna da soruyorum: Bu kadar, ülkeye haksızlık yapan, ülkeyi bu hâle getiren bir Cumhurbaşkanı var, ülkeyi felakete sürükleyen bir Cumhurbaşkanı var. Hiçbiriniz Allah için, biriniz çıkıp da ‘Ey Cumhurbaşkanı, ne yapıyorsun? Bu ülkeyi nereye getiriyorsun?’ demiyorsunuz” diye konuştu. 

"ERDOĞAN'I PSİKOLOJİK TEDAVİYE TABİ TUTALIM"

CHP'li Ekici sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ben bir tavsiyede bulunacağım şimdi. 4 gruba da öneriyorum. Bizim orada, bölgemizde bazı yaşlı insanlar olur, söz dinlemez, hasta olur doktora gitmek istemez. Orada aile büyükleri ve bölgenin önde gelen insanları bir araya gelir, bu rahatsız kişiyi tedavi olmak için ikna eder. 4 grup oluşturalım, bu Recep Tayyip Erdoğan'ı psikolojik bir tedaviye tabi tutalım. Çünkü, şuurunu kaybetmiş ve sizin gibi ruhunu, beynini, düşüncesini teslim etmiş bir grupla karşı karşıyayız.” 

CHP'li Ekici'nin 'Cumhurbaşkanını psikolojik tedaviye tabi tutalım' sözleri Meclis'te kavga çıkardı

İŞTE TANSİYONU YÜKSELTEN DİYALOG

Bu sözler üzerine Genel Kurul’da tansiyon yükseldi ve şu diyaloglar yaşandı: 

Sebahattin Karakelle: Ne biçim konuşuyorsun sen Cumhurbaşkanıyla! 

Hikmet Ayar: Ruh hastasısın sen! 

Akif Ekici: Arkadaşlar, utanmasanız peygamber diyeceksiniz ya! Utanmazsanız peygamber diyeceksiniz. 

İbrahim Aydemir: Sen düzgün konuş Cumhurbaşkanına karşı! 

Akif Ekici: Siz şuurunuzu, ruhunuzu teslim etmiş bir grupsunuz. Bu Türkiye'yi ateşe sürükleme içerisinde, ülkeyi felakete iten, ülkeyi ateş çemberine iten bir kişiyle karşı karşıyayız değerli arkadaşlarım. Bu dediğim işlemin acilen yapılması gerekiyor. Kendi batağa saplanmış, bu ülkeyi de batağa çekmek isteyen bir ruhla karşı karşıyayız. Ruhunu tedavi ettirmezsek ülkemiz bir felakete gidecek. 

Nureddin Nebati: Sen doktora git, doktora! Sen doktora git, doktora! 

HDP'Lİ BULDAN: EKİCİ'NİN SÖZLERİ, MECLİS'TEN GEÇİCİ OLARAK ÇIKARTMA GEREKTİREN BİR FİİL

Oturumu yöneten Başkan Vekili Pervin Buldan, CHP’li Ekici’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili sözlerin Meclis’ten geçici olarak çıkartma gerektiren bir fiil olduğunu söyledi. Buldan, Gaziantep Milletvekili Akif Ekici’nin iç tüzüğün 163’üncü maddesi uyarınca Meclis’ten geçici olarak iki birleşim çıkarma cezası verilmesini oylamaya sundu. 

Yapılan oylamada AKP'li vekillerin kabul oyları ile CHP’li Ekici, CumhurbaşkanıErdoğan hakkında sarf ettiği sözler nedeniyle iki birleşim Genel Kurula katılmama cezasına çarptırıldı. 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 01.03.2016 18:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol