banner200
banner222
27 Ocak 2016 Çarşamba 17:05
CHP'den 'PYD' açıklaması: PYD terör örgütüyse o örgütün başkanını Ankara'ya çağırmak ne demektir?
banner188
banner213
banner230

CHP'de MYK toplantısının ardından partinin yeni sözcüsü Selin Sayek Böke açıklamalarda bulundu.

"CHP toplumsal barışın siyasal zeminde inşaasını savunuyor" diyen Böke, "Meclis'te kurulması için verdiği Toplumsal Uzlaşma Komiyonu neden hala kurulamıyor. Kamu düzeni sağlanmalı. Kamu düzenini devlet sağlamalı ve hukuka uymalıdı" ifadelerini kullandı.

Böke, şu ifadeleri kullandı:

KAYMAKAM TOPLANTISI

Hukuk devletini koruyacağına yemin etmiş olan Sayın Cumhurbaşkanı hukuk devletin çiğnenmesini söylemiştir. Dünkü Kaymakamlar toplatısında açık açık söylemiştir. Cumhurbaşkanı ettiği yemine de uymalıdır. Kaymakamlara mevzuatlara uymayın diyen yaklaşım hukuk kurallarını ayaklar altına almaktır. Gelinen noktada yapılması gereken, Cenevre'de Türkiye'nin sağlıksız Suriye politikasından vazgeçmelidir.

EKMEĞE ZAM

Ekmeğe zam geldi İstanbul ve Ankara'da fiyatlar arttı. Peki gelirimiz arttı mı? Türkiye çok kötü yönetiliyor. Ekmeğin fiyatı artarken cebimize gelen gelir artmadı. Dün Ocak ayı enflasyon rakamları açıklanırken Merkez Bankası'nın kafası karışık. Merkez Bankası'nın bize sunduğu hedef yüzde 5, hedefi tutturamayan bir Merkez Bankası'yla karşı karşıyayız. Ben bir ekonomistim bu tablonun anlaşılmaz olduğunu ekonomist arkadaşlarıma söylemek istiyorum. Merkez Bankası fiyat istikrarını sağlamalıdır. Bu asgari ücretlerin artışına bağlanamaz.

KIRMIZI ÇİZGİ...

Kırmızı çizgiler ifade eden hükümetin hiçbir renkte çizgisi yok. Eğer PYD terör örgütüyse o örgütün başkanını Ankara'ya çağırmak ne demektir? Savaşın sonladırılmasınıın yanında Türkmenlerinde masaya oturmasının altını çiziyoruz.

 

 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 27.01.2016 17:05
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol