banner200
banner235
banner225
29 Ocak 2016 Cuma 00:45
BM’den İsrail’e sert tepki geldi!
banner188
banner213
banner230

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki Moon, İsrail’in Filistin topraklarında uygulamakta olduğu yerleşim faaliyetlerini sürdürmesinin Filistin halkı ve uluslararası topluma hakaret  olduğunu belirtti ve bu faaliyetlerin hemen durdurulması gerektiğini söyledi.

Ban Ki Moon yaptığı konuşmada, “Her ne kadar bazen nefret ve aşırılığa varan davranışlara yol açsa da, baskı altında tutulan halkaların işgalciliğe karşı tepki göstermesi insanın doğasında vardır. İsrail’in Batı Şeria’daki uygulamaları, Filistin devletinin varlığını sürdürmesini, Filistin halkının onurlu olarak yaşamasını tehlikeye atmaktadır” dedi.

Filistin’in BM Daimi Gözlemcisi Riyad Mansour da, İsrail’in işgal ile barış arasında bir seçim yapması gerektiğini söyledi. İsrail hükümetlerinin, işgalci ve sömürgeci politikalardan vazgeçmediğini belirten Mansour, “Uluslararası müdahale olmadan bu durumun değiştirilemeyeceği ortada” diye konuştu.

İsrail’in BM Daimi Temsilcisi Danny Danon ise, İsrail’in kapsamlı ve kalıcı bir barış istediğini savunarak, “Filistinliler sorumluluklarını yerine getirmeden taviz verilmesini istiyorlar. Onlara taviz verilmesi, kendilerini tartışma masasından daha da uzaklaştıracak” dedi. 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 29.01.2016 00:45
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol