banner200
banner235
banner225
13 Mart 2016 Pazar 12:45
‘Batı Rusya’yı dinleseydi Suriye’deki çatışma 4 yıl önce sona ererdi’
banner188
banner213
banner230

Sputnik'in haberine göre El Cezire'ye konuşan eski Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Lahdar Brahimi, “Rusya, Suriye’deki duruma ilişkin diğer ülkelerden daha gerçekçi yaklaşıma sahipti. Sanırım, hepimizin sıkça Ruslara kulak vermesi gerekiyordu. Onlar, gerçek durumu biliyordu” diye konuştu.
Brahimi, Batı ülkelerinin 2012’de Rusya’yı dinlemesi gerektiğini belirterek, “Eğer tüm ülkeler, Suriye’deki gelişmeler hakkında daha net bilgiye sahip olsaydı çatışma 4 yıl önce çözümlenirdi” dedi.

‘DÜNYA, SURİYE’YE NET ETTİ’
Suriye’deki trajedide "iyilerin" olmadığını öne süren eski diplomat, Suriye vatandaşlarının çıkarlarını öncelik yapmadıkları için Batı'yı ve "müslüman ülkeleri" eleştirdi. Brahimi, “Sadece müslümanlar değil, tüm dünya Suriye’ye ihanet etti. Amerikalılar, Fransızlar, İngilizler ne yaptı?  Kimse Suriyelilere yardım etmedi” yorumda bulundu.

Suriye’deki ateşkes sürecini olumlu değerlendiren Brahimi, ateşkesin genişlemesi gerektiğini belirterek, “görüşmelere hazırlanılıyor. Umarım bu görüşmeler gerçekten de başlar” ifadelerini kullandı.


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 13.03.2016 12:45
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol