banner200
banner222
16 Mart 2016 Çarşamba 12:44
Başsavcılık'tan Ankara açıklaması: Basın sorumsuz davrandı!
banner188
banner213
banner230

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Ankara saldırısına ilişkin açıklama geldi. Basın-yayın organlarını suçlayan Başsavcılık açıklamasında, "Basın sorumsuz davranıp gizli bilgileri açıkladı" ifadelerine yer verildi.

İŞTE O AÇIKLAMA

"Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı" imzasıyla yayımlanan açıklama şöyle:

"13.03.2016 tarihinde Ankara Kızılay'da meydana gelen menfur terör saldırısıyla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma titizlikle yürütülmektedir.

Başsavcılığımızın ısrarlı talebine rağmen bir çok basın yayın organı tarafından bu olayda da sorumsuzca davranılarak olayın aydınlatılması açısından gizli kalması gereken bir çok bilgi kamuoyuyla paylaşılmıştır.

Bunca sorumsuz yayına rağmen Cumhuriyet Başsavcılığımız ile Ankara Emniyet Müdürlüğünün ilgili birimleri tarafından mesai kavramı gözetmeksizin sürdürülen çalışmalarla kayda değer mesafe alınmıştır.

Ancak olayın kimler tarafından ve ne şekilde gerçekleştirildiğine dair ayrıntılı açıklama yapılabilmesi için zamana ihtiyaç vardır.

Bu sebeple basın yayın organlarının soruşturmanın gizliliğine riayet hususunda daha sorumlu ve hassas davranmaları yasal ve vicdani gerekliliktir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 16.03.2016 12:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol