banner200
banner235
banner225
29 Ocak 2016 Cuma 01:44
Başbakan Yardımcısı Şimşek: İş Bankası'na yönelik bir çalışmamız yok
banner188
banner213
banner230

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, hükümetin, İş Bankası ya da başka bir bankaya yönelik olarak herhangi bir çalışması bulunmadığını söyledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu'na katılan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, komisyon üyesi milletvekillerinin sorularını cevapladı.

CHP'li Musa Çam, Şimşek'e, hükümetin İş Bankası'na el koyma gibi bir düşüncesinin olup olmadığı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut hakkında herhangi bir soruşturma açılıp açılmadığı sorularını yöneltti.

Şimşek, "İş Bankası, Türkiye'nin en başarılı, en önemli bankalarından bir tanesidir. Dışarda da içerde de itibarı son derece yüksektir. Hükümetimizin ne İş Bankası'na ne de başka bir bankaya yönelik olarak bir çalışması yoktur. Gündemde değildir. Bunun tek sorumlusu BDDK'dır. Çünkü bağımsız bir kurul olarak bankaların denetiminden, düzenlenmesinden esas itibariyle kendileri sorumludur." ifadelerini kullandı.

MEHMET ŞİMŞEK'TEN YİĞİT BULUT DEĞERLENDİRMESİ
Başdanışman Yiğit Bulut'un İş Bankası'na "devlet el koymalıdır" açıklamalarına ilişkin konuşan Şimşek, "Bahsedilen açıklamalara ilişkin bir sorun varsa SPK, BDDK mevzuat çerçevesinde bunu değerlendirmelidir" şeklinde konuştu.

Yiğit Bulut, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'a yönelik "diktatör bozuntusu" sözlerinin ardından, CHP'nin yüzde 28.09 payı olan İş Bankası'nın gerekli düzenlemeler yapılarak acilen kamu bankası haline getirilmesi gerektiğini söylemişti.


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 29.01.2016 01:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol