banner200
banner222
23 Mart 2016 Çarşamba 14:44
Aydın Üniversitesi, Gülay Bursalı anmasına 'Orada ne işi vardı' diyerek engel oldu!
banner188
banner213
banner230

Aydın Üniversitesi öğrencisi dizi oyuncusu Gülay Bursalı (20), pazar gecesi erkek arkadaşı E.Ö. ile aparta gitmiş, daha sonra emlakçı ve yanındaki bir şahsın cinsel saldırısıyla karşı karşıya kalınca 10'uncu kattan atlayarak intihar etmişti. Olaydan sonra harekete geçen polis, Bursalı'nın erkek arkadaşı olduğu belirtilen Engin Ö.’yü gözaltına almış, Bursalı'ya cinsel istismarda bulunarak intiharına neden oldun 2 kişiyi de aramaya başlamıştı.

Gülay Bursalı'nın okulu İstanbul Aydın Üniversitesi'ndeki arkadaşları ölüm haberini anma yapmak istedi.

İlk anmayı Gülay’ın sınıfında yaparak oturduğu sıraya karanfil koyan arkadaşları, hocaları ve okul yönetiminden "Okulu bu tür haberlerle ön plana çıkarıp rezil etmeyin. O saatte orada ne işi vardı" cevabını aldı. Okul yönetimi ayrıca "Gülay’ın ailesinin de anma için rızası yok" iddiasında bulundu.

Bursalı’nın ailesini arayan arkadaşları ise ailenin böyle bir talebinin olmadığını ve anma yapmak istediklerini tekrar okul yönetimine ileterek bugün üniversite önünde Bursalı için anma etkinliği yapmak istedi. Ancak ikinci anma girişimine de okul yönetimi tarafından izin verilmedi. Öğrenciler bunun üzerine okul kapısının dışında anma etkinliklerini yapmaya karar verdi.

OKUL YÖNETİMİ HABER VAKTİM'LE AYNI KAFADA

Okul yönetimin öğrencilere verdiği "O saatte orda en işi var" cevabı ise akıllara Gülay Bursalı’nın hayatını kaybetmesinin ardından Haber Vaktim’i getirdi. Yandaş haber sitesi Bursalı’nın ölümünü 'Su testisi su yolunda kırıldı' başlığıyla okuyucularına duyurmuş ve ‘ibretlik intihar’ sözleriyle okuyucularına servis etmişti. 

Yandaş haber sitesi, tecavüzü 'Su testisi su yolunda kırıldı' diye duyurdu!

Gülay Bursalı'nın babası: Her yerde intihar ettiği yazıyor ama belki de kızım öldürüldü

 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 23.03.2016 14:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol