banner200
banner235
banner225
26 Ocak 2016 Salı 15:44
Antalyalı berberler '5 liracılar'a savaş açtı
banner188
banner213
banner230

Antalya Berberler Odası, sağlıksız koşullarda saç-sakal kesimi, boya, ağda, cilt bakımı yapan, fiyat tarifesini de ‘5 lira’ olarak belirleyen işletmelere yönelik mücadele başlattı. '5 liracılar'a yönelik şikâyetlerin inanılmaz seviyeye ulaştığını söyleyen Berberler Odası Başkanı Yüksel Uzun, “5 liracıların dükkânına müşteri gibi gidip sıra bekliyorum. Açıkça söyleyeyim; gördüğüm manzara içler acısı. O kadar ki tıraş olmadan kaçıyorum” dedi. Kent genelinde saç kesimi kimi yerde 10, kimi yerde ise 15 liraya yapılıyor.

ŞİKÂYETLER ARTTI
Hijyen koşullarına uymayan, sağlıksız ve kalitesiz ürünler kullanan işletmelere yönelik şikâyetlerin son dönemde iki kat arttığını dile getiren Antalya Berberler Odası Başkanı Yüksel Uzun, “Daha önce verdiğimiz mücadelede Hürriyet’in de desteği ile ciddi sonuçlar elde etmiştik. Ancak son 6 aydır çok ciddi şikâyetler almaya başladık ve mücadelemizi yeniden başlattık” diye konuştu.

GİZLİ DENETİM
Müşteriye kalitesiz hizmet veren, rekabet kurallarına aykırı davranan işletmeleri bizzat kontrol ettiğini söyleyen Uzun, “5 liracıların dükkânına müşteri gibi gidip sıra bekliyorum. Bu arada da nasıl malzeme kullandıklarını, tıraş yaparken jilet değiştirip değiştirmediklerini, havluların durumunu kontrol ediyorum. Açıkça söyleyeyim; gördüğüm manzara içler acısı. O kadar ki tıraş olmadan kaçıyorum” dedi.


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 26.01.2016 15:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol