banner200
banner235
banner225
16 Şubat 2016 Salı 19:24
Almanya'da Osmanlı adında bir suç örgütü: Osmanen Germania Boks Klübü
banner188
banner213
banner230

Almanya'da Osmanlı adında bir suç örgütü daha türedi. Adlarını ''Osmanen Germania  Boks Klübü''  koyan ve kısa sürede Almanya'nın ''en hızlı büyüyen motosikletli suç çetesi''  arasına yer aldığı bildirilen grubun nereden ve kimler tarafından örgütlendiği tam olarak bilinmiyor.

Die Welt gazetesinin haberine göre, 2015 yılı Nisan ayında kurulduğu açıklanan grubun, şimdiden 700 üyeye ulaştığı ve en az 20 bölgede örgütlü olduğu bildirildi. 

Çoğunluğunu Türkiye kökenlilerin oluşturduğu grup hakkında basına açıklama yapan Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Kriminal Dairesi Müdürü Dietmar Kneib; ''Bu grubun, yasa dışı ticari faaliyette kendi payını güvence almak için örgütlendiğini düşünüyoruz'' dedi.

Dietmar Kneib,  grubun üyelerinin önemli bir bölümünün suç dosyaları bulunduğunu, özellikle de uyuşturucu işiyle derin bağları olduğunu bildiklerini açıkladı.

''Osmanen Germania  Box Klübü'' adlı mafya grubunun kendi Facebook hesaplarından yaptıkları açıklamalarda saldırgan bir dili kullanarak, ''Geliyoruz ve bütün ülkeyi fethedeceğiz...'' tarzında pek çok paylaşımın yapıldığı da  Die Welt'in haberinde yer alıyor.

ÖRGÜTLEYEN KİM?

Almanya'da örgütlü motosikletli grupları organize çeteler gibi hareket ederken; uyuşturucu, fuhuş, yasa dışı silah ticareti, şantaj ve sabotaj 'branş'larında sıkça aralarında çatışıyorlar. Osmanen Germania  Box Klübü'nün reisliğini yürüten Mehmet Bağcı'nın Hells Angels üyesi ve Türkiye'de tutuklu iken kayıplara karışan Necati Arabacı ile ilişkili olduğu bildiriliyor.

 

 

 

 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 16.02.2016 19:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol