banner200
banner235
banner225
12 Mart 2016 Cumartesi 15:25
Alman Federal Kriminal Dairesi: Göçmenlere karşı 'sağ terör' yükseliyor
banner188
banner213
banner230

Alman Federal Kriminal Dairesi (BKA) şefi Holger Münch, yabancı düşmanlığının Almanya'da giderek yükseldiğini ve ''sağ terör şebekeleri''nin yeni bir boyut kazandığını söyledi.

Die Welt gazetesinin verdiği habere göre, sığınmacı kriziyle daha da artan yabancı düşmanlığının, ''aşırı sağda yeni oluşumlara yol açarak, terör örgütlenmelerine'' evrildiği uyarısında bulundu.

KUNDAKÇILARIN YÜZDE 80'İ YENİ
Holger Mönch, sığınmacı yerleşkelerine yönelik yapılan saldırılarda yakalanan suçluların yüzde 80'inin daha önce hiçbir suça ortak olmadıklarını ve polis raporlarında da, ''hiç dikkat çekmemiş'' olduklarını belirterek, bu durumun kaygı uyandıran yeni bir gelişme olduğunu söyledi.

Yurttaşlar arasında güvenlik duygusunun örselendiğini iddia eden Federal Kriminal Dairesi şefi, Neonazilerin içinde aktif olarak yer aldığı yurttaş savunma inisiyatiflerinin ''politik olarak suiistimal edildiği''ni itiraf etti ve yurttaşları bu tür inisiyatifler konusunda uyardı.

Yurttaşlardan güvenlik güçlerine yardımcı olmalarını isteyen Holger Münch, ''gerektiği durumda şahitlik yapmaktan geri durmamak, olası suç olaylarında ihbarda bulunmak'' gerektiğini söyledi.

 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 12.03.2016 15:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol