banner200
banner235
banner225
21 Mart 2016 Pazartesi 16:04
AKP'li vekil: İnadına Ensar Vakfı'na sahip çıkacağız!
banner188
banner213
banner230

Türkiye'ye ayağa kaldıran tecavüz skandalına konu olan Ensar Vakfı'na AKP'li vekilden destek geldi. 

Karaman’dan 45 öğrenciye tecavüz skandalıyla Türkiye’yi ayağa kaldıran Ensar Vakfı’nın Muğla'nın Marmaris İlçesi'ndeki faaliyetlerini önlenmesi için imza kampanyası başlatıldı. Kentteki sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin başlattığı imza kampanyasının ardından, AKP Muğla Milletvekili Nihat Öztürk bugün Ensar Vakfı Marmaris şube binası önünde basın açıklaması yaptı.

Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi: Ensar Vakfı kapatılmalıdır

"İNADINA ENSAR VAKFI'NA DESTEK OLACAĞIZ"

Vakfın çalışmalarına destek olduğunu bildiren Öztürk, "Biz bugün buraya Ensar Vakfı'na destek olmaya geldik. Hiçbir çekincemiz yok. Sonuç olarak bu vakıf diğerleri gibi bir sivil toplum kuruluşudur ve başarılı işler yapmaktadır. Bir hazımsızlık var, bunun da farkındayım. Biz inadına Ensar Vakfı'na destek olmaya devam edeceğiz. Şahıslarla ilgili bir problem varsa savcılık orada, dileyen başvurabilir ama bu Vakıf yıllardır hizmet veriyor. Kimse çocuklarını buraya zorla göndermiyor. Benim de 13 yaşında bir kızım var ve gönderiyorum. Çocuklarımızın buralarda dini eğitim almalarına biz destek vereceğiz" dedi. Pir Sultan Abdal Derneği de dahil tüm sivil toplum kuruluşlarına destek olduklarını belirten Nihat Öztürk, kendilerine yansıtılan sorun ve ihtiyaçların giderilmesi adına çalıştıklarını kaydetti. 

Ensar Vakfı Marmaris Şube Başkanı Turan Şahin ise ilerleyen günlerde geniş çaplı bir basın açıklaması düzenleyeceklerini belirtti.

Komünist Parti'den Ensar Vakfı'nda pankartlı eylem: Tecavüzcü Ensar Vakfı kapatılsın

ÇÜRÜK RAPORU İDDİASI

Ensar Vakfı'na desteğini açıklayan AKP'li vekil Öztürk'le ilgili bir çok iddia gündeme gelmişti. Aynı zaman AKP'nin Muğla eski il başkanı olan Nihat Öztürk'ün askere gitmemek için ‘çürük raporu’ aldığı ileri sürülmüştü. 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 21.03.2016 16:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol