banner200
banner235
banner225
31 Ocak 2016 Pazar 22:24
Akdoğan'dan 'Dolmabahçe' savunması: Erdoğan'ı süreçte negatif konuma oturtma çabası beyhudedir
banner188
banner213
banner230

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Dolmabahçe görüşmelerine ilişkin tartışmalarla ilgili soruları cevapladı.

'daki habere göre, "Sayın Cumhurbaşkanımızın tavrı net, speküle etmek art niyetliliktir. Cumhurbaşkanımızın tekrar tekrar bu tartışmanın içine çekilerek polemik konusu yapılması son derece yanlıştır. Cumhurbaşkanımızın son derece net olan açıklamasının speküle edilecek bir tarafı yoktur" diyen Akdoğan "Sayın Erdoğan'ı süreçte negatif konuma oturtma çabası da beyhudedir. Çünkü terörün son bulması ve örgütün silahları gömmesini amaçlayan Çözüm Sürecinin mimarı odur. 2003'ten itibaren yapılan reformların ve hizmetlerin altında onun imzası bulunmaktadır" ifadelerini kullandı.

Dolmabahçe görüşmesinin "bir mutabakat ve müzakere değil bir görüşme olduğunu" iddia eden Akdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"HDP'li milletvekillerinin yasamayla ilgili bakan olarak benimle ve ilgili arkadaşlarımızla yaptıkları ve İmralı'nın silah bırakma çağrısını açıklayacakları görüşmeyi bir ortak mutabakat metni gibi takdim etmeleri, arkasından ortaya koydukları söylemler ve tavırlar süreci istismar ettiklerini göstermiştir. Bağlamından saptırılarak oluşturulan algı ise gerçeğin önüne geçmiştir. İmralı'nın silah bırakma çağrısının devlete ve hükümete karşı bir kazanım gibi sunulması, ardından takındıkları negatif tavırlarla bu iradenin de arkasında durmamaları farklı bir görünüm oluşturmuştur. Bunların ancak demokratik siyaset zemininde tartışılacak konular olabileceği o günkü beyanımızda da görülecektir. Hükümetimizin şu an yoğunlaştığı mesele devletimize ve milletimize karşı eylemler gerçekleştiren terör örgütüne karşı etkin ve kararlı bir mücadele ortaya koymak, insanımızı kucaklamak, şehirlerimizi huzur ve güvenlik temelinde ihya etmektir"


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 31.01.2016 22:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol