banner200
banner222
27 Şubat 2016 Cumartesi 23:04
'Hey Davutoğlu sen daha genel başkan bile olamadın'
banner188
banner213
banner230

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde düzenlenen bir söyleşiye konuşmacı olarak katıldı. Muharrem İnce, partisinin iktidar olması halinde başbakan ve bakanların yanı sıra kamu görevlilerini de yargıya göndereceklerini öne sürerek, “O silahlar yığılırken, mayınlar döşenirken asker operasyon yetkisi istediğinde onlara izin vermeyen valiler sizi de yargılayacağız" şeklinde konuştu.

Türkiye’de terörle mücadeleden bahseden İnce, “Neden sokaklarımızda bombalar patlıyor. Neden ürünümüz para yapmıyor. Emeklilerimiz geçinemiyor. İşte biz bunları sorgulamak için buradayız. Bu ülkeyi felaket bir Cumhurbaşkanı ile hayalet bir başbakan yönetiyor. Dün bütçe görüşmelerinde başbakan görünümlü müsteşar genel başkanımıza laf etti. ‘Sen kasetle geldin öyle genel başkan oldun’ dedi. Hey Davutoğlu sen daha genel başkan bile olamadın. Ağabeyin ne derse onu yaparsın. Ağabeyin Bakanlar Kurulu’nu kaçak sarayda yapar sen de tıpış tıpış gidersin. Ağabeyinin damadını bakan yapma da göreyim seni. Sen doğan görünümlü şahin, bu laflar bir modifiye, sende başbakan görünümlü müsteşarsın" dedi.

CHP’nin iktidar olması halinde başbakan, bakan ve MİT görevlilerinin yanı sıra bazı valilileri de yargılayacaklarını iddia eden İnce sözlerini şöyle sürdürdü: "Sadece bakanları, başbakanı değil, kamu bürokrasisinden de yargıya göndereceklerimiz var. O bombalar döşenirken. O silahlar yığılırken, mayınlar döşenirken asker operasyon yetkisi istediğinde onlar izin vermeyen valiler sizi de yargılayacağız. MİT’in görevi nedir ? İstihbarat toplamaktır. Yan gelip yatmak değildir. MİT’in görevi muhaliflerin özel hayatına incelemek değildir. MİT’in görevi silah nakliyatı yapmak değildir. Onların görevi istihbarat toplayıp canlı bombaları önceden bulmaktır. Onu bulmayan MİT yetkililerini de yargılayacağız."

Bölge milletvekili dışında yanında 10 kadar milletvekili ile Çorlu’ya gelen Muharrem İnce, konuşmasının ardından milletvekilleri ve belediye başkanları sahnede hatıra fotoğraf çektirerek ilçeden ayrıldı.


Kaynak: Haber.sol.org.tr
Son Güncelleme: 27.02.2016 23:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol