banner200
banner222
24 Şubat 2016 Çarşamba 11:23
'Bombalı araç' bilgisi sadece TÜRGEV'e ulaşmıştı: MİT'te TÜRGEV'in ajanları mı var?
banner188
banner213
banner230

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal'in kurucu ve yöneticisi olduğu TÜRGEV'e bağlı bir yurttan öğrencilere gönderilen "Bomba yüklü araç var, Kızılay tarafına gitmeyin" mesajı, TÜRGEV'in istihbarat bilgilerini nereden aldığı sorusunu akıllara getirmişti. CHP'li Veli Ağbaba, İçişleri Bakanı Ala'ya TÜRGEV'in bu bilgiyi nereden aldığını sordu.

CHP Malatya Milletvekili Ağbaba, TÜRGEV'in son skandalıyla ilgili, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın yanıtlaması istemiyle, TBMM'ye soru önergesi verdi. 

22 Şubat 2016 tarihinde Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’nın (TÜRGEV) Ankara’da bulunan Hümeyra Öktem Kız Öğrenci Yurdu’ndan öğrencilere gönderdiği mesajda “Sevgili öğrencimiz Kızılay civarında aranmakta olan bomba yüklü bir araç olduğu istihbari bilgisini aldık. Kızılay tarafına gitmemenizi rica ediyoruz” denildiğini hatırlatan Ağbaba, "TÜRGEV bu istihbarat bilgisini kimden veya hangi kurumdan almıştır?" diye sordu.

Ağbaba'nın diğer soruları da şu şekilde:

*TÜRGEV ile paylaşılan bu istihbarat bilgisi neden tüm kamuoyu ile paylaşılmamıştır?

*Bu tarz istihbarat bilgilerinden haberdar olabilmek yalnızca TÜRGEV üyelerinin sahip olabildiği bir avantaj mıdır?

*Bomba yüklü araç arandığı istihbaratı başka kurum ve kuruluşlara da haber verilmiş midir?

*Bu istihbarat TÜRGEV ile paylaşılmadı ise, TÜRGEV bu istihbaratı nereden ve nasıl elde etmiştir? Bu vakfın istihbarat birimleri içerisinde ajanları mı vardır? Bu durumun bir güvenlik zafiyeti yarattığını düşünmekte misiniz?


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 24.02.2016 11:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol