banner200
banner222
17 Mart 2016 Perşembe 19:05
'Atlasana' sözüne 10 yıla kadar hapis istemi
banner188
banner213
banner230

Boğaziçi Köprüsü'nden atlayarak intihar eden Erol Çetin'e ‘Atlasana ulan' dedikleri gerekçesiyle intihara yönlendirdikleri iddia edilen Hülya Uysal ve Merve Özocak hakkındaki soruşturma tamamlandı. Savcılık, her iki kadın hakkında ‘İntihara yönlendirme' suçundan 4 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi.

İddianame kabul edilirse şüpheliler, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacaklar.

KADINLAR SESLENDİKTEN SONRA KENDİNİ BIRAKMIŞ
İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca tamamlanan iddianameye göre, 8 Mart 2016 tarihinde Erol Çetin'in Boğaziçi Köprüsü korkulukları üzerine çıkarak intihar girişiminde bulunduğu anlatıldı. Olay yerine gelen uzman polislerce intihardan vazgeçirme yönünde gerekli önlemler ve müdahale yapıldığı sırada şüpheliler Uysal ve Merve Özocak'ın araçlarıyla köprüden geçerken Çetin'e yönelik "Atlasana ulan" deyip küfür ettikleri belirtildi. Şüphelilerin teşvik amaçlı söylemlerde bulunmaları üzerine Çetin'in şüphelilere dönerek "Atla he, atla" diyerek kendisini boşluğa bıraktığı ve daha sonra öldüğünün belirlendiği kaydedildi.

'İKNA SAĞLANMIŞTI' İDDİASI 
'da yer alan habere göre, iddianamede şüphelilerin beyanlarında suç işleme kasıtlarının olmadığını beyan ederek suçlamaları kabul etmedikleri ifade edildi. Ancak olay tutanağı ve olaya müdahale eden polislerin tanık olarak alınan ifadelerinde maktulün önceden de intihar girişimlerinde bulunduğu ve vazgeçtiği, olay günü yine vazgeçme yönünde iknanın sağlandığı, ancak şüphelilerin bağrışmaları ve beyanları karşısında Çetin'in tepki vererek intihar etmek üzere köprüden atladığı ve olay neticesinde öldüğünün belirlendiği vurgulandı. İddianamede, şüphelilerin inkara yönelik beyanlarının savunma içerikli olup atılı suçu işlediklerinin anlaşıldığı ifade edildi.

Şüphelilerin TCK'nin 84/2. Maddesi uyarınca 4 yıldan 10 yıla kadar hapisleri talep edildi. İddianame kabul edilirse şüpheliler, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacaklar.

 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 17.03.2016 19:05
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol