banner200
banner235
banner225
05 Mart 2016 Cumartesi 12:44
'Anayasa askıda' diyen Zaman'ın, Haziran Direnişi'ni itibarsızlaştıran manşetleri unutulmadı!
banner188
banner213
banner230

Dün kayyuma devredilen ve bugün "Anayasa askıda" manşetiyle çıkan "cemaat" gazetesi Zaman, fiili AKP-Cemaat koalisyonun yaşandığı günlerde, anayasal haklarını kullanarak protesto için sokağa çıkan ve gösteri yürüyüşlerine katılan milyonlarca yurttaşı "kaos yaratmakla" itham etmiş, AKP yanlısı manşetler atmıştı. 2013'ün Haziran ayında bir aydan fazla süren direniş boyunca, AKP'den yana tavır koyan ve milyonlarca yurttaşı rencide eden haberlere imza atan Zaman'ın o dönemdeki bazı manşetlerini sizler için derledik. 

Zaman, cemaat, Erdoğan, hazin final, mutlu son

Milyonlarca yurttaşın AKP iktidarını protesto için sokağa çıktığı Haziran Direnişi günlerinde, Zaman Gazetesi Fethullah Gülen'in görüşlerini "Gezi Parkı olaylarıyla ilgili önemli tespitler" sürmanşetiyle vermişti. Bu tespitlerin altında Erdoğan'ın "Demokratik taleplere canımız feda" sözlerine manşette yer veren Zaman, fotoğraf altı yazıda ise protesto gösterilerini "kaos planı" olarak nitelendiriyordu. 

HAZİRAN DİRENİŞÇİLERİNE "PROVOKATÖR" DEMİŞTİ

Zaman Gazetesi, anayasal haklarını kullanan yurttaşların bu protestolarını itibarsızlaştırmak için her türlü gayreti göstermiş, "Provokatörlere suçüstü" manşetiyle çıkmıştı. 

Aynı gazete Zaman, yine AKP hükümetini protesto eden yurttaşları sağduyulu olmamakla suçlayan Zaman, "Sağduyu çağrıları karşılık bulmadı" yorumu yapmıştı.  

Haziran Direnişi'nin Türkiye'ye zarar verdiği iddiasını TUSKON üyesi patronların ağzından veren Zaman, işadamlarının olaylar karşısında neler yapabileceklerini konuştukları toplantıyı "Moral zirvesi" manşetiyle haberleştirmişti.

Zaman Gazetesi, anayasal protesto hakkını itibarsızlaştıran yandaş medya korosuna katılmış ve "Çevre duyarlılığı yakıp yıkmaya dönüştü" manşetiyle çıkmıştı. 


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 05.03.2016 12:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol