banner200
banner222
23 Şubat 2016 Salı 10:44
'1 Kasım gecesi AKP'de tabaklar fırlatıldı, avizeler kırıldı'
banner188
banner213
banner230

Milli Gazete’nin “Meclis-i Mebusan” adlı TBMM kulislerinden bilgiler aktaran köşesinin yazarı Ahmet Yavuz, AKP’deki çatlağa değindi.

Ahmet Yavuz, “1 Kasım hüznü kime avizeyi kırdırdı” başlıklı köşesinde, 1 Kasım seçim sonuçlarının geldiği akşam yaşanları aktardı.

Yavuz köşesinden şöyle yazdı:

”7 Haziran'daki yüzde 41'lik sonuçla tek başına iktidarın elden gitmesi ise muhalif kanat gözünü 1 Kasım Seçimlerine çevirdi. 1 Kasım'da AK Parti yüzde 40'ın altı veya az üzerinde kalırsa parti içinde kılıçlar çekilecekti. Ne olduysa o gece oldu. Doğudan gelen ilk sonuçlar yüzde 54'leri gösteriyordu. 7 Haziran şaşkınlığındaki AK Partililer, sevinçten havaya uçuyordu. Muhaliflerin o etkin ismi ise elindeki tablayı fırlattı. Avizeyi kırdı. Bugünkü Hamamönü Hareketi nereden çıktı diye merak edenler... Bu kulisimizi iyi analiz etsin!”

AKP'nin kurucuları arasında bulunan eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın çıkışı ile başlayan AKP içindeki, "Hamamönü Hareketi"nde Hüseyin Çelik, Sadullah Ergin, Suat Kılıç, Nihat Ergün gibi isimlerin yanı sıra hareketin 60 milletvekili tarafından desteklendiği iddia edilmişti.


Kaynak: Haber.sol.org.tr
banner229
Son Güncelleme: 23.02.2016 10:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol