banner200
banner222
29 Mayıs 2016 Pazar 03:00
Zeybekci: Diyalog, miyalog yok kardeşim!
banner188
banner213
banner230

Zeybekci yaptığı konuşmada, eli kanlı, ruhu vicdanı ve aklı satılmış olarak nitelendirdiği 'hainlerin' temizleneceğini ifade etti.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, maddi manevi ne pahasını olursa olsun terörü bitireceklerini ve ülkeyi böldürtmeyeceklerini belirterek, “Birileri çıkıyor Türkiye içinden ve dışından ‘diyalog’ diyor. Diyalog, miyalog yok kardeşim, o silah ellerinde olduğu sürece, kökü kazınıncaya kadar, diplerine kezzap dökülünceye kadar devam edecek. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Hep beraber temizleyeceğiz” dedi.

HDP’li milletvekillerinin çatışma bölgelerinde gezileri sırasında tepki göstermelerini de değinen Bakan Zeybekci, “Görüyorum böyle yüreğim soğuyor. Allah şahittir, o diyorum ağzına sağlık aslanım diyorum. Gidiyorlar, Diyarbakır Sur’da şurada burada benim Kürt kardeşimden cevabını alıyorlar ‘Ne yüzle geliyorsun hain’ diyorlar ya yüreğim soğuyor, oh diyorum. İnşallah onlar mahkemelerde memleketin huzurunda, memleketin adaletine teslim olacak. Hesabını verecekler” diye konuştu.

Yıl sonuna doğru sandığın referandum için geleceğini belirten Zeybekci, “Biz bakan olduk, 4 tane seçim yaptık. Arka arkaya Cumhurbaşkanlığı seçimi, belediye seçimleri, 7 Haziran, 1 Kasım seçimleriyle beraber. Gençlere söylüyorum, bundan sonra hükümetler bu kadar hızlı değişmez. 65. Hükümet inşallah 3 yıl sürsün. Bu yaz sıcak geçer, yıl sonuna doğru da sandık önünüze gelirse ki, referandum içindir. Gelirse de gümbür gümbür bu ülkede milletin dediği olur” dedi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 29.05.2016 03:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol