banner200
banner235
banner225
16 Ekim 2016 Pazar 12:40
Zamanında Erdoğan için söylenmişti: Demirtaş 'muhtar bile olamayacak'
banner188
banner213
banner230

  7'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın iddianamesinde savcı, 'Seçme ve seçilme ehliyetinden ve diğer siyasi hakları kullanmaktan yoksun bırakılmasını' düzenleyen TCK 53-1 maddesinden de ceza istedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında 8 Eylül 2015'te yaptığı bir konuşmada 'Türkiye Cumhuriyeti hükümetini alenen aşağılamak' suçundan başlatılan soruşturma tamamlandı. TBMM'de Milletvekilliği dokunulmazlığının kaldırılmasından sonra soruşturma kapsamında ifadeye çağrılan Demirtaş, ifade vermeyince hakkında hazırlanan iddianame tamamlanarak Diyarbakır 7'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde kabul edilerek dava açıldı.

SEÇME VE  SEÇİLME HAKKINDAN DA YOKSUN BIRAKILMASI...

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın, 'Türkiye Cumhuriyeti hükümetini alenen aşağılamak' suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasını isteyen savcı 'Seçme ve seçilme ehliyetinden ve diğer siyasî hakları kullanmaktan yoksun bırakılmasını' düzenleyen TCK 53-1 maddesinden de ceza istedi.

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesi'nde PKK saldırısında 16 askerin şehit olması nedeniyle yurt dışı programını 8 Eylül'de keserek Türkiye'ye dönen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, havaalanında yaptığı konuşmada dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu'nu ve hükümeti elştirmişti.    
 

AKP DÖNEMİNDE YENİDEN ALEVLENİYOR

AKP'lilerin 20 yıldır eleştirdiği ve mağduriyet konusu haline getirdiği durum AKP döneminde yeniden alevleniyor.

1998'de okuduğu bir şiirden dolayı 10 ay hapis cezas çarptırılan ve seçme ve seçilme yasağı getirilen Recep Tayyip Erdoğan İçin Hürriyet gazetesi "Muhtar Bile Olamaz" başlığını atmıştı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr

banner229
Son Güncelleme: 16.10.2016 12:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol