banner200
banner222
23 Mayıs 2016 Pazartesi 12:20
Yunan hükümetinin önerdiği 'tartışmalı' vergi yasası kabul edildi
banner188
banner213
banner230

Syriza-Anel milletvekillerinin tümü "evet" oyu kullanırken, Syriza milletvekili Vasiliki Katrivanou yasa tasarısının iki maddesine olumsuz oy kullandı. Muhalefetten 145 milletvekili "hayır" oyu kullandı, 2 milletvekili ise oylamaya katılmadı.

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras konuşmasında, ülkenin kreditörlere verdiği sözü yerine getirdiğini, artık sıranın onlara geldiğini vurgularken "Bütün ekonomik tahminler Yunan ekonomisinin yılsonunda pozitif bir büyüme kaydedeceğini gösteriyor. Malî bahar 2017'de gelecek. Muhalefetin beklediği erken seçimler ise 2019 önce olmayacak" dedi.

Ana Muhalefet partisi başkanı Kiriakos Miçotakis, başbakanı 'yalan söylemekle' suçladı ve yanlış politikalarıyla ülkeye 21 milyar euro zarar verdiğini söyledi. Miçotakis "Ülkenin başbakanı olmaya layık değilsiniz" diyerek konuşmasını bitirdi.

Çipras'ın cevabı "Bu kadar zamandır neredeydiniz? Bu ülkeyi senelerce kimler yönetti? Kim bu hale getirdi? Siz Schauble'nin dediklerini onaylıyorsunuz. Yani bizim hem dışarıda hem de içerde mücadele etmemiz gerekiyor" oldu.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 23.05.2016 12:20
Anahtar Kelimeler:
DünyaHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol