banner200
banner222
13 Haziran 2016 Pazartesi 12:40
Yeni Akit'in insanlık dışı manşeti Daily Mail gazetesine malzeme oldu
banner188
banner213
banner230

Yeni Akit’in Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la bağlarının olduğunu belirten Daily Mail, homofobik başlığın sosyal medyada ters teptiğini yazdı.

Gazetenin geçmişte El Kaide’yi desteklediğini hatırlatan Daily Mail, haberi “Eşcinsellere, Yahudilere ve Hıristiyanlara karşı kullandığı nefret söylemiyle bilinen aşırı sağcı yayın Akit, Türkiye’deki basın özgürlüğü üzerindeki artan baskıya karşı böyle bir haber yayımlamayı başardı” diye verdi.

Haberde “Yeni Akit LGBT gruplarına, Yahudilere ve Hıristiyanlara karşı nefret söylemiyle biliniyor. Gazetenin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve onun partisi AKP ile güçlü bağları var” dendi.

Erdoğan’ın bazı yayınlara karşı şiddeti teşvik ettiğini belirten Daily Mail, “Bu yüzden, Yani Akit gibi serbestçe hareket etmesine izin verilen yayınlar Erdoğan’ın ve onun rejiminin görüşlerini fiilen dillendiriyormuş gibi görülüyor” dedi.

Ne olmuştu?

Pulse Club adlı gece kulübünde etrafa ateş açıp en az 50 kişiyi öldüren saldırgan en az 53 kişiyi de yaralamıştı. IŞİD, saldırıyı üstlendiğini duyurmuştu. (Kaynak: Diken.com.tr)

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 13.06.2016 12:40
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol