banner200
banner222
18 Nisan 2016 Pazartesi 12:40
'Yaşlılar' takımı gençleri yendi
banner188
banner213
banner230Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından sporun yararlarına dikkat çekmek için Şemsibey Mahallesi'nde spor etkinliği düzenlendi. Etkinlik kapsamında, 60-75 yaş aralığındaki 'yaşlılar' ile 20-35 yaşları arasındaki 'gençler' futbol maçında karşı karşıya geldi.

Karşılaşma öncesi mahalledeki boş araziye tahta direklerden kaleler kuran ekipler, saha çizgilerini kireçle belirgin hale getirerek alanı maç oynamaya elverişli hale getirdi. Her iki takımın forma ve diğer malzemelerinin belediye tarafından karşılandığı maçı, Tuşba Belediyesi Spor Kulübü Lisanslı Hakemi Erdal Özşener yönetti. Centilmence geçen karşılaşmada sahaya bastonuyla çıkan ve başlama vuruşunun yanı sıra bir gol atarak takımının 2-1 kazanmasını sağlayan Mahmut Biner ilgi odağı oldu.Karşılaşmayı izleyen Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, gençlerle yaşlılar arasında bir müsabaka düzenlediklerini söyleyerek, kazanan tarafın Mahmur Biner'in oynadığı yaşlılar takımı olduğunu söyledi. Güzel etkinliklerin yapıldığı spor sahaları için imar müdürlüğünün çalışmalarını sürdürdüğünü dile getiren Özgökçe, "Mahallede tüm gençler ve çocuklarımız için sağlıklı yaşam adına, ömür boyu spor anlamında sürekli etkinlikler gerçekleştireceğiz. Bu mahallelerimizde gençlerin yanı sıra dinç, sağlıklı ve Allah uzun ömürler versin yaşlılarımız da var. Yaşlılarımız için de futbol müsabakaları düzenleyeceğiz. Yaşları kaç olursa olsun tüm insanlarımızın sağlıklı yaşam adına spor yapması gerekiyor. Bizim özellikle vurguladığımız en önemli şey budur. Çünkü günümüzde obezite ve dengesiz beslenmeyle beraber, gelişen teknoloji nedeniyle insanlarımız çok fazla hareket edemiyor. İnşallah tüm okullara da tenis masaları kurarak spor aktivitelerini yaygınlaştıracağız" dedi.Mahmut Biner ise spor sayesinde sağlıklı bir yaşam sürdürdüğünü ifade ederek, "Allah'a çok şükür hala çok dincim. Gençlere de spor yapmalarını tavsiye ediyorum. Sporla daha sağlıklı ve uzun bir ömür sürdürülebilir. Bu etkinlik de buna dikkat çekmek içindi. Etkinliği düzenleyenlere teşekkür ediyorum" dedi.

67 yaşındaki Bedrettin Görsel de gençlerin kendilerini örnek alması gerektiğini belirterek, sağlıklı yaşamanın sırrının spor yapmaktan geçtiğini söyledi. Görsel, "Spor yapmanın yaşı yoktur. Çok güzel bir etkinlik oldu. Etkinlik sayesinde spor yaptık. Sağlıklı yaşamanın sırrı spordur. Bu nedenle herkes spor yapmalıdır" dedi.

Başkan Özgökçe, maç sonunda kazanan takıma kupa vererek takım oyuncularını tebrik etti.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 18.04.2016 12:40
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol