banner200
banner222
10 Haziran 2016 Cuma 08:40
Yargıç Berman, Sarraf'ın pasaportlarını istedi
banner188
banner213
banner230

Sarraf'ın kefalet talebini henüz karara bağlamayan Berman, açıklamalarda bulundu. Yargıç Berman, mahkemenin Sarraf'a ait olan 3 pasaportu incelemek istediğini belirterek, avukat ve başsavcılığın ellerinde bulunan pasaportları 13 Haziran günü yerel saatle 12.00'ye kadar mahkemeye sunmalarını istedi. Pasaportların mahkeme tarafından incelendikten sonra 'ön duruşma servisine' geri verileceği kaydedildi.

Sarraf'ın avukatı Benjamin Brafman, müvekkilinin Türkiye'nin yanı sıra İran ve Makedonya pasaportlarına sahip olduğunu açıklamıştı. Avukat, Sarraf'ın Türk pasaportunun savcılığın elinde bulunduğunu, İran ve Makedonya pasaportlarını da savcılığa gönüllü olarak teslim etmek istediğini belirtmişti.

New York Güney Bölgesi Başsavcısı Preet Bharara ofisi ise, Sarraf'ın Miami'de gözaltına alındığı sırada sadece Türkiye pasaportunu verdiğini Makedonya ve İran pasaportlarından bahsetmediğini belirtmişti. Savcılık, Sarraf'ın bu konuda dürüst davranmadığını iddia ediyor.

Yargıç Berman, Sarraf'ın kefalet talebi ile ilgili kararını önümüzdeki günlerde vermesi bekleniyor.Kaynak: Cumhuriyet.com.tr

banner229
Son Güncelleme: 10.06.2016 08:40
Anahtar Kelimeler:
DünyaHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol