banner200
banner235
banner225
08 Şubat 2016 Pazartesi 12:20
Yandaşlar Digitürk'teki kanal sıralaması yüzünden birbirine girdi
banner188
banner213
banner230

AKP yandaşı iki medya grubu arasında Digitürk'teki kanal sıralaması için kavga çıktı. Kanal 7 grubuna ait haber sitesinde önceki gün çıkan yazıda, "Erdoğan'a aşığım" diyen Ethem Sancak hedef alınmış, Sancak Kanal 7'nin hakkını yemekle suçlanmıştı.

SANCAK GRUBU ADINA YANIT CEM KÜÇÜK'TEN

Sancak'ın grubu adına cevap ise Star'da yazan Cem Küçük'ten geldi. Kanal 7 için "Orası o şahısların kendi ekonomik birikimleriyle elde ettikleri mülk değildir" diyen Cem Küçük "O grup bu milletin dindar çoğunluğunun mülküdür. Yok Ethem Sancak TMSF’yi tehdit etmiş, bilmem ne kanalının yerini almış. Yok Ethem Sancak yine tehditle bazı kamu ve özel şirketlerin bazı kanallara giden reklamlarını kesmiş. Bunlar külliyen yalan ve iftiradır" ifadelerini kullandı.'PARALEL' İLİŞKİLERLE YANIT

Kanal 7 Grubu'nun Fethullah Gülen cemaati ile ilişkilerine de değinen Cem Küçük, "Ethem Sancak’a iftira atan bu grup her şeyden önce 17-25 Aralık sürecinde demokrasinin yanında dik durmamasının hesabını vermek zorundadır. Bu yayın grubu o süreçte kesinlikle sağlam durmadı. Çünkü her gün Fethullah kanalları Recep Tayyip Erdoğan ve ailesine alçakça iftiralar atarken bu grubun resmi temsilcisi Mehmet Acet nerdeyse sürekli Bugün TV denen ihanet kanalına çıkıyordu" iddiasında bulundu.

DENİZ FENERİ GÖNDERMESİ

"Mehmet Acet sonrasında hakkında tutuklama kararı çıktığı için yurtdışına kaçan Fethullahçı militan Adem Yavuz Arslan ile kanka muhabbetini hiç bırakmadı" diyen Küçük, "Bizim camiadan niye böyle bir rezaleti yaptığını soranlara ise Zekeriya Karaman’ın kendisine böyle bir talimat verdiğini, çünkü Deniz Feneri dosyasının cemaatin elinde olduğunu söylüyordu Acet. Özürü kabahatinden büyük bir gerekçe bu" diye yazdı.

Yönetimi TMSF’de bulunan Digitürk yayın platformunda TV8’den boşalan 29. sıraya Kanal 7 yerine Sancak’a ait 360 TV’nin taşınması iki grup arasındaki kavganın başlangıç noktası olmuştu.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 08.02.2016 12:20
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol