banner200
banner235
banner225
23 Şubat 2016 Salı 08:00
Vodafone’dan çağrı : Tekelleşme engellensin
banner188
banner213
banner230

Dünya GSM Birliği (GSMA) tarafından düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nin açılışında konuşan Vodafone Dünya Üst Yöneticisi (CEO) Vittorio Colao, bilişim sektöründeki oyunculara ve karar alıcılara çağrıda bulundu. Bireylerden kurumlara tüm dünyanın Gigabit Toplumu’na dönüştüğünü belirten Colao, “Hem rekabetçi hem de yatırımı destekleyen politikalara odaklanmamız ve sektörümüzde bazı oyuncuların tekelleşmesini engellememiz gerekiyor” dedi.

Dünyanın önemli telekomünikasyon şirketlerinden ve 461 milyon müşteriye mobil hizmet veren Vodafone Grubu’nun Dünya üst yöneticisi Vittorio Colao, tüm bilişim sektöründeki karar vericilerin rekabetçi ve yatırımı destekleyen politikalar üretmesi ve sektör oyuncularının tekelleşmesinin önüne geçmesi gerektiğini belirtti.

Dijital esnekliği artırdı

Colao, bireylerin ve toplumların Gigabit Toplumu’na giden yolda dönüştüğünü belirterek iş modellerinin de böylece daha esnek hale geldiğine dikkat çekti. Vodafone’un esneklik konusunda dünya çapında yaptığı bir araştırmaya göre şirketlerin yüzde 75’inin esnek çalışmaya başladığını kaydeden Vittorio Colao, bu yöntem ile yine şirketlerin yüzde 61’inin daha yüksek kâr, yüzde 83’ünün daha yüksek verimlilik, yüzde 58’inin pozitif itibar kazandığını ifade etti

Colao, “GSMA artık sadece teknolojiye değil ekonomiye, iş modellerine de odaklanmalı. Önümüzdeki 5 yılı bu odadakiler belirleyecek. ‘Dijital devrim’ iş dünyasını değiştiriyor. Fortune 100 listesindeki şirketlerin yarısı dijitalleşemediği için artık burada değil” diye konuştu.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 23.02.2016 08:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol