banner200
banner235
banner225
23 Şubat 2016 Salı 10:00
‘Uyuşturucudan korudum ama polisin silahından koruyamadım'
banner188
banner213
banner230

Küçük Armutlu’da polis kurşunuyla ölen Yılmaz Öztürk’ün babası Hüseyin Öztürk, oğlunun hiçbir sabıkası olmadığını söyledi, yapılan haberler hakkında da yasal haklarını arayacaklarını belirtti.

Fatih Sultan Mehmet Polis Karakolu’na el yapımı patlayıcı attığı iddiasıyla öldürülen 20 yaşındaki Yılmaz Öztürk’ün baba evinde hâlâ yas var. Oğlu hakkında çıkan “terörist” haberlerine isyan eden baba Hüseyin Öztürk, oğlunun Sarıyer’de bir börekçide çalıştığını evden işe, işinden de evine gelen bir çocuk olduğunu söyledi. Örgütün “Ö” sünü bilmezdi diyen acılı baba, “Acı haberi baldızıma gittiğim misafirlikte öğrendim. Polis vurdu dediklerinde öldüğünü anladım. Çocuğu 1 saat boyunca sokakta bekletmişler. Hastaneye gittiğimde polis ‘Karakola saldırıda bulundu’ dedi. Çocuğum böyle bir şey yapmaz diye feryat figan ettim. O gün de arkadaşları ile bir-iki bardak bira içtikten sonra evine dönüyordu. Ben onu Armutlu’da siyasi olaylardan, uyuşturucudan korudum. Ama kör kurşundan koruyamadım. Kör kurşun adres sormuyormuş” dedi.

Baba Öztürk, “Eğer gerçekten bomba atıldıysa karakolun önündeki MOBESE kameralarından Yılmaz’ın görüntüleri görünür. Ben gazetecilerden sadece doğruları yazmalarını istiyorum. Para uğruna kalemini satanlar var. Onlarla da hukuken hesaplaşacağım” diye ekledi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 23.02.2016 10:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol