banner200
banner235
banner225
03 Şubat 2016 Çarşamba 11:00
Usta; "Büyük bir borç var"
banner188
banner213
banner230

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, daha önce transfer için taraftarın görüşünü aldığı Twitter hesabından bu kez kulübün maddi durumunu değerlendirdi. Usta, gündemi değerlendirdi sosyal medya hesabından bu sezonki hedeflerini de taraftarlara paylaştı.

Usta, özellikle oyuncu grubunun kulüp ekonomisine getirdiği yüke vurgu yaparken, eldeki oyuncuların uygun fiyatla gönderilmesi için herkesin duyarlı olması gerektiğinin altını çizdi. Başkan Usta'nın 13 maddeden oluşan paylaşımları şöyle:

1-Her kötü gidişte yeni bir oyuncu gurubu alınması başarısızlığı ve ekonomik sorunları katlayarak derinleştirdi. Aynı hatayı yapmamalıyız.

2-Takımdaki oyuncuların bonservisleri yaklaşık 40 milyon euro, menajer maliyeti yaklaşık 11 milyon euro, kontratları yaklaşık 50 milyon eurodur.

3-Bonservislere, oyunculara ve menajerlere büyük bir borç varken... Oyuncularımızı değersizleştirmek kulübü yeni bir çıkmaza sokar.

4- Her açıdan dip yapmışken gerçeklerle yüzleşmeliyiz. En acil ve en önemli iş... ekonomik dengeyi yakalamaktır. Bu da zaman alacaktır.

5- Öfkeyle kalkan zararla oturur. Kadromuzdaki oyunculara sahip çıkarak onları futbol piyasasında en iyi konuma getirmek tek çıkar yoldur.

6- Büyük maliyetlerle kadroda bulunan oyuncuların yıl sonu piyasa değeri bir sonraki yılın kadrosunu şekillendirmede ana kaynak olmalıdır.

7- Kadro dışı yaparak gençleri oynatmak bir seçenektir. Ancak... bunun ekonomik karşılığı on milyonlarca euroluk yeni zararlar demektir.

8-Elbette kadroda kalacak ve gidecekler olacaktır. Kalanlar geleceğimizi şekillendirirken; gidecekler bize ekonomik kaynak oluşturmalıdır.

9- Kenara itilen her oyuncunun kulübe maliyeti milyonlarca lira olmaktadır. Oyuncularımızı sabırla oynatmalı ve kazanmalıyız.

10- Doğru adımları sabırla atanlar sistem oturana kadar zorluklarla yüzleşirler. Başarmak için başka yol yoktur.

11- Şimdi yeni bir beyaz sayfa açma zamanı. Onlara sahip çıkarsak onlar da buna mutlaka karşılık vereceklerdir. Her kayıp bizim kaybımızdır.

12- Uzun zamandır ilk kez düzenli ödemeye geçilebildi. Ara ara sorunlar olsa da; feda ve veda yolculuğu için oyuncularımıza teşekkür ederiz.

13- Onlar bizim kardeşlerimiz, evlatlarımız, geleceğimiz. Bu kez onlara daha önce yapılanları tekrar etmeyelim. Onlar da gereğini yapacaktır.

MANDIRALI'YA TAM DESTEK

Akhisar Belediyespor maçı sonrası Mandıralı’yla bir araya gelen Usta, son derece üzgün olan hocasına moral verdi. Futbolun içinde bunların olabileceğini belirten Usta, “Bütün bunların üst üste gelmesi hepimizi yaraladı. Ancak, takılıp kalırsak ileriye bakamayız. Sen, bu camianın çocuğusun. Burası için yapacaklarından şüphemiz yok. Olaya uzun vadeli bakmamız lazım. Sonuna kadar arkandayız” ifadelerini kullandı.

Başkan Usta, Twitter'dan anket yaptı


Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 03.02.2016 11:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol