banner200
banner225
29 Şubat 2016 Pazartesi 15:40
Üniversiteli Aykut ilik bekliyor
banner188
banner213
banner230

 

Geçen yıl Nisan ayında karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden Aykut Efe'ye, yapılan tetkikler sonrasında lenfoma kanseri teşhisi konuldu. Gördüğü tedavilere rağmen hastalığı ilerleyen Aykut Efe, ocak ayı başından bu yana İstanbul'daki özel bir hastanede yatarak kemoterapi tedavisi görmeye başladı. İlik nakli olması gereken Efe'ye anne, baba ve ağabeyinin ilikleri uymadı. Ulusal Kemik İliği Bankası'nda da henüz uygun ilik bulunamadı.

Bunun üzerine Aykut Efe'nin kendisi, yakınları ve üniversiteli arkadaşları uygun kemik iliği bulunması için sosyal paylaşım siteleri üzerinden kampanya başlattı. Vatandaşların uygun kemik iliğinin bulunması için Kızılay Kan Merkezlerine gidip kan örneği vermeleri istendi.

'BANA UYMAZ BELKİ BAŞKASINA UYABİLİR'

Aykut Efe, Nevşehir'deki arkadaşlarının kendisi için üniversitede stant açacaklarını belirterek şunları söyledi:

"Kayseri'den bir araç gelecek ve kan vererek ilik taraması yapılacak. Araç 7- 12 Mart tarihlerinde üniversitenin içinde olacak. Üniversite dışından insanlar da isterlerse araca gidip kan verebilecekler. İnsanlar belki benim için kan vermeye gidecekler ama, bana uymaz belki bir başkasına uyabilir. Belki ilik bekleyen başka bir hastaya umut olabilirler."

AMATÖR KÜMEDE FUTBOLCU

Hastalanmadan önce Nevşehir Birinci Amatör Küme takımlarından Acıgölspor'da da futbol oynayan Aykut Efe'ye spor camiası, sporcu arkadaşları, antrenörler, yöneticiler, üniversite öğretim üyeleri de sosyal paylaşım sitelerinde paylaşımlarla, uygun ilik bulunması için kampanya yürütüyor.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 29.02.2016 15:40
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol