banner200
banner222
29 Mart 2016 Salı 16:20
Üniversitede 'Kampüs Cadıları'ndan dayak
banner188
banner213
banner230

Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi'nde  Ersel Ç. isimli öğrenci eski kız arkadaşını taciz etti. Arkadaşlarının tacize uğradığını duyan kadın öğrenciler, kampüs bahçesinde oturan Ersel Ç.'nin yanına geldi. Ersel Ç. ile bir süre konuşan kız öğrenciler daha sonra tekme-tokat dövmeye başladı. Ersel Ç.'nin masada oturan arkadaşları ise olaya müdahale etmeyerek olay yerinden uzaklaştı.

ESKİ KIZ ARKADAŞI HAKKINDA TWEETLER ATMIŞ

Eski kız arkadaşını taciz ettiği ve Twitter üzerinden hakkında tacize varan ifadelerle tweetler attığı gerekçesiyle kız öğrenciler tarafından dövülen Ersel Ç.'nin yardımına üniversitedeki özel güvenlik görevlileri yetişti. Güvenlik görevlileri,  Ersel Ç.'yi döven kız öğrencilere güçlükle engel oldu. 

Yaşananlar bir öğrenci tarafından cep telefonuyla kaydedildi.  Görüntüler, sosyal medyada 'Bugün DTCF'de eski sevgilisini taciz eden şahıs kadınlar tarafından böyle cezalandırıldı' notuyla paylaşıldı.

Kavganın ardından  Dil Tarih Coğrafya Fakültesi'nin (DTCF)'nin panosuna, "Ankara Üniversitesi DTCF'de Halk bilimi öğrencisi Ersel Ç. bir arkadaşımıza cinsel saldırıda bulunmaya kalkmıştır. Bununla kalmamış birçok kadın arkadaşımız fiziksel ve sözlü tacizde bulunmuştur. Ayrıca sosyal medya üzerinden kadın bedenini aşağılayan söylemlerde bir kez daha erkek zihniyetine sahip olduğunu kanıtlamıştır. Olaydan haberdar olan DTCF kadınları bu olaya sessiz kalmayıp, teşhir edip cezanlandırmıştır. Biz DTCF kadınları olarak bu okulda ve yaşam alanlarının hiçbiryerinde faşizme kadına yönelik şiddete cinsiyetçiliğe homofobi ve transfobiye izin vermeyeceğiz. Buradan erk zihinyete sesleniyoruz. Ayağınızı denk alın" notunun yazılması da dikkat çekti.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 29.03.2016 16:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol