banner200
banner222
23 Şubat 2016 Salı 09:00
Umut Nöbeti 83. gününde:'Sınav gibi bir dönem'
banner188
banner213
banner230

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Erdem Gül’e destek amacıyla Silivri Cezaevi önünde başlatılan Umut Nöbeti’ni 83. gününde Oyuncular Sendikası kurucularından oyuncu Sebnem Sönmez ile gazetemiz Kültür Servisi editör ve muhabiri Ceren Çıplak devraldı.

Şebnem Sönmez, Erdem Gül ve Can Dündar’ın doğruyu söyledikleri, bunu halkla paylaştıkları, tehditlere boyun eğmedikleri için cezaevinde olduğunu söyledi. Sönmez “İyi ile kötünün, doğruyla yanlışın, güzel ve çirkinin savaşı bu. Zalimle mazlumun, zulüm senaryosu. Akıl ve akıl dışının, insanın insanlık dışı yüzlerinin sergisi. İdeolojilerin tümünün eleklerden geçmek zorunda olduğu sınav gibi bir dönemden geçiyoruz. İyi, doğru ve güzel olan utanç verici biçimde cezalandırıldı. Savundukları her şeyin, kapsadıkları bütün niteliklerin, bütün erdemlerinin, doğruluklarının, dirençlerinin ve güzelliklerinin nöbetçisi olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Ceren Çıplak ise şunları söyledi: “Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampusu’nun önünde çayıyla, kahvesiyle herkesin bekleyiş sürdürdüğü bir büfe var. Adı ‘Son Çare Büfe.’ Sizce son çare ne? Düşünememe hastalığına kapılmamak için çare haber alma ve bilgi edinme özgürlüğümüze sahip çıkmamızdır. Can Dündar, Erdem Gül ve tüm tutuklu gazetecilerin yanındayız. Onlarlayız.”

Nöbette bugün

Umut Nöbeti’ni bugün 12.00- 14.00 arasında CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel ve yönetim kurulu üyeleri devralacak.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
Son Güncelleme: 23.02.2016 09:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol