banner200
banner222
20 Şubat 2016 Cumartesi 06:20
Umut Nöbeti 80. gününde: İnsanlık adına dayanışma sözü
banner188
banner213
banner230

MİT TIR ’ları haberi nedeniyle Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün serbest bırakılması istemiyle Silivri Cezaevi önünde başlatılan Umut Nöbeti’nin 80. gününde nöbeti Kültür Servisi şefimiz Evrim Altuğ ile editör ve muhabir Ezgi Atabilen devraldı.

Altuğ ve Atabilen’e dün tutuklu yakınları da eşlik etti. Dündar, Gül ve diğer tutuklu gazetecilerin haksız ve hukuksuz şekilde tutuklandığını belirten Atabilen, “Dört duvar arasına hapsedildikleri her gün, ifade, düşünce ve basın özgürlüğü, ayrıca insan hakları da katlediliyor” dedi.

Altuğ ise şöyle konuştu: “Umut Nöbeti’nde, hür bireyler arasında ve vicdani özgürlük temelinde her yeni güne devredilen şey, ne belli bir nefret, ne herhangi bir mezhep, ne siyasi bir cemaat ve ne de belli bir aidiyet körlüğünü kendine esas alıyor. Burada buluşan insanlar, birbirlerine mermi, bomba, füze gücünde öfkeyi değil, yalnızca kalem ve kâğıdın hakikat ve samimiyetinde, insanlık adına, insan olmak ve öyle kalmak adına küresel bir dayanışmanın sözünü devrediyor. ‘Umut Nöbeti’ adına akreditasyon için ille de bir mazeret aranacaksa, herkesin vicdanı, yeterli gibi görünüyor.”


Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 20.02.2016 06:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol