banner200
banner222
14 Haziran 2016 Salı 16:19
Ümit Özdağ'dan MHP'lilere 'kurultay' çağrısı
banner188
banner213
banner230

MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, TBMM'de yaptığı basın toplantısında MHP'nin haftasonu yapılacak olan tüzük kurultayına ilişkin soruları yanıtladı. Ümit Özdağ, 19 Haziran'da yapılacak kurultayın hukuki ve meşruluğunu tartışmanın bir anlamı olmadığını vurgulayarak "Buna itiraz yargı kararlarına itiraz anlamını taşıyacaktır" dedi.

"OYUNA GELMEYİN, KURULTAYA GELİN"

Özdağ, kurultaya katılımın fazla olacağını söyleyerek daha önce kurultayın yapılacağı otelin önünde 700'ün üzerinde delegenin imza attığını kaydederek "Değişik rakamlar var 700 ün üzerinde olduğunu biliyorum. Katılım fazla olacak orada olup imza atamayanlar vardır. Bu sefer artık hukuki zemin var. Ayın 19'unda MHP tüzük kurultayını yapacak. Buradan delege arkadaşlarıma seslenmek istiyorum: Oyuna gelmeyin kurultaya gelin. Ülkücü irade oyunun ne olduğunu net şekilde görüyor. Tüzüğün gereği toplanan arzu edilen rakamın iki katına çıkan imzayı kabul etmemek, MHP'yi mahkeme kapılarına düşürmek doğru olmadı. Mahkeme kararına itiraz etmenin bir manası kalmamıştır" diye konuştu.

"KONGREYE GELMEMEK ÜLKÜCÜLERE İNANMAMAK ANLAMINA GELİR"

Genel Merkezin 19 Haziran'daki kurultayı tanımadıklarını, kararını mahkemeye götüreceklerinin anımsatılması üzerine Özdağ, "Mahkemeye gideceği yerde kurultaya gelsin özgüvenini kendisine olan inaNcını ülkücülere olan inancını sergilesin. Kongreye gelmemek ülkücülere inanmamak anlamına gelir" dedi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 14.06.2016 16:19
Anahtar Kelimeler:
HaberHaberlerSiyaset
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol