banner200
banner235
banner225
18 Şubat 2016 Perşembe 21:40
Ukrayna'da hükümet düştü... Davutoğlu ile görüştükten sonra koltuğundan oldu
banner188
banner213
banner230

Ukrayna'da koalisyon hükümetini oluşturan dört partiden biri olan ve Lvov Belediye Başkanı Andrey Sadovıy'ın başkanı olduğu Samopomiç (Özyardım) Partisi, koalisyon hükümetinden çekilme kararı aldı.

31 milletvekiline sahip olan bu partinin çekilmesiyle birlikte, koalisyon hükümeti, parlamento çoğunluğundan mahrum kaldı.

Dün de, eski Başbakan Yuliya Timoşenko'nun Anavatan Partisi koalisyon hükümetinden çekilmişti. Böylelikle önceki günkü gensoru önergesi ile düşürülemeyen Ukrayna Hükümeti, koalisyonun iki ortağının çıkmasıyla düşürülmüş oldu.

Ukrayna Başbakanı Arseniy Yatsenyuk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Özyyardım Partisi'nin durumunu anlayışla karşıladığını ifade etti ve yeni koalisyon görüşmeleri için bugün Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ve Radikal Parti Başkanı Oleg Lyaşko ile bir araya geleceğini belirtti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Pazartesi günü Ukrayna'ya yaptığı temaslar dahilinde Ukrayna Başbakanı Arseniy Yatsenük ile görüşmüştü. Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Başbakan Arseniy Yatsenük ve Başsavcı Viktor Şokin’i istifa etmeye çağırmıştı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 18.02.2016 21:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol