18 Temmuz 2016 Pazartesi 15:20
Uğur Kaymaz'ı öldüren polis, darbe girişiminde öldürüldü

12 yaşındaki Uğur Kaymaz, şimdi Serdar Gökbayrak olarak bilinen polis memuru Yaşafettin Açıksöz’ün MP-5 silahından çıkan mermilerle, baba Ahmet Kaymaz da polis Salih Ayaz Karaca’nın Uzi silahından çıkan mermilerle öldürülmüştü. Yaşafettin Açıksöz olaydan sonra adını Serdar Gökbayrak olarak değiştirmişti. Gökbayrak, daha sonra İstanbul’a tayin edildi.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nde görevli olan 45 yaşındaki polis memuru Serdar Gökbayrak, 15 Temmuz günü sözkonusu darbe girişimi sırasında çıkan çatışmada öldürüldü.

Ailesine haber gitti

BirGün'den Serbay Mansuroğlu'nun haberine göre, Türkiye’de darbe girişiminde bulunan askerlere yönelik yapılan operasyonlarda çıkan çatışmada öldürülen Serdar Gökbayrak’ın Derince’de bulunan ailesinin evine haber önceki gün ulaştı.

Derince Kaymakam Vekili Hasan Hüseyin Can ile Derince İlçe Emniyet Müdürü Atilla Can tarafından aileye haber verildi. Serdar Gökbayrak, Necla Gökbayrak ile evli ve Ceyda Gökbayrak (17), Elif Gökbayrak (16) ve Alperen Gökbayrak(10) isimli 3 çocuk babasıydı.

Toprağa verildi

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nde görevli olan polis Serdar Gökbayrak’ın İstanbul’da görev almadan önce uzun yıllar Mardin’de çalıştı. Mardin’de kamuoyunda büyük tepkilere neden olan 12 yaşındaki Uğur Kaymaz’ı 13 kurşunla öldüren polis memuru Serdar Gökbayrak, 2004 yılında Yaşafettin Açıksöz olan ismini Serdar Gökbayrak olarak değiştirmişti.

Serdar Gökbayrak dün Kocaeli Derince’de düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
Son Güncelleme: 18.07.2016 15:20
Anahtar Kelimeler:
HaberHaberlerTürkiye
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol