banner200
banner235
banner225
05 Haziran 2016 Pazar 16:41
Uçtan uca şifreleme özelliği Facebook Messenger içinde geliyor
banner188
banner213
banner230

Gelen bilgilere göre Facebook bu yaz Messenger uygulaması için uçtan uca şifrelemeye ilişkin önemli bir güvenlik güncellemesi kullanıcılara sunacak. 900 milyon kullancısı olan Messenger için bu özellik opsiyonel olacak. Yani bu demek oluyorki aktif etmek kullanıcının isteğine bırakılacak.
Geçen seferde Facebook şirketlerin kullanıcılarına otomatik müşteri desteği ve içerik sunmalarına olanak sağlayacak bot özelliğini devreye sokmuştu. Şimdi ise kullanıcıların içerik güvenliğini düşünerek uçtan uca şifrele özelliğini hayata geçiriyor. Bunun yanısıra  yeni özellik Google’ın en son mesajlaşma uygulaması Allo’ya oldukça benziyor. Şifrelemeyi etkinleştirmek ve devre dışı bırakmak gibi seçeneklerle kullanıcıya bırakılacak. Ayrıca aynı özellik zaten WhatsApp tarafında da  kullanılmakta.


Facebook Messenger kullanıcılarının iki seçenek arasından tercih yapmaları sağlanacak. ilk olarak Facebook’un mesajları okumasına ve analiz etmesine olanak sağlayarak makine öğrenimi sayesinde akıllı cevap özelliğinden yararlanabilecekler.İkinci olarak da uçtan uca şifrelemeyi aktifleştirecekler ancak önerilen cevapların avantajlarından mahrum kalacaklar .
Uçtan uca şifreleme özelliğinin kullanıma gireceği ay için önümüzdeki aylar işaret ediliyor.

Turkcell T Tablet görücüye çıktıKaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 05.06.2016 16:41
Anahtar Kelimeler:
HaberHaberlerBilim-Teknik
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol