banner200
banner235
banner225
05 Mayıs 2016 Perşembe 12:20
Üç yaşındaki İbrahim'in mucize dönüşü
banner188
banner213
banner230


Şanlıurfa'da yaşayan Özkan Ailesi'nin çocukları İbrahim Kerim Özkan'ın geçen yıl lösemi hastası olduğu ortaya çıktı. Tedavi için Adana'ya sevk edilen minik İbrahim, ÇÜ Balcalı Hastanesi Çocuk Hematoloji Kliniği'ne yatırıldı. İbrahim'in kemoterapi tedavisi sırasında zatüre rahatsızlığı gelişince solunum yetmezliği başladı. Bunun üzerine Çocuk Yoğun Bakım Ünitesinde Prof. Dr. Rıza Dinçer Yıldızdaş, Doç. Dr. Özden Özgür Horoz, doktorlar Ercüment Petmezci, Faruk Ekinci ve İlknur Tolunay tarafından tedaviye alınan minik İbrahim, Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği'nde görevli Yrd. Doç. Dr. Uğur Göçen ve Dr. Murat Yüksel'in kurdukları 'ekmo' adı verilen solunum cihazına bağlandı. Yoğun bakımda geçen 40 gün sonunda yaşam mücadelesini kazanan minik İbrahim taburcu edildi.ŞANLIURFA'YA DÖNDÜ

Tedavisi tamamlanan İbrahim Kerem Özkan sağlığına yeniden kavuşmanın mutluluğunu yoğun bakım kliniğindeki doktorlarıyla fotoğraf çektirerek paylaştı. Tekrar Şanlıurfa'ya giden İbrahim artık lösemi hastalığı nedeniyle rutin kontrolleri için Balcalı Hastanesi Çocuk Hematoloji Kliniğine gelecek.

'MUCİZE GİBİ'

ÇÜ Balcalı Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Uzmanı Prof. Dr. Rıza Dinçer Yıldızdaş, İbrahim'in klinikte çok zor bir 40 gün geçirdiğini belirterek, "Bu tür hastaların geri dönüşü çok zor. Ancak İbrahim bize çok önemli bir cevap verdi ve geri dönüş sağladı. Üstelik organlarında kalıcı bir hasar olmadı" dedi.

Çocuk Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlgen Şaşmaz da, İbrahim Kerem Özkan'ın hayata yeniden 'merhaba' demesinin mucize gibi bir şey olduğunu belirterek, "Akut lösemi çocukluk çağının en sık görülen kanser tipi. Bu hastaların daha çok kemoterapi sürecinde yaşadıkları enfeksiyona bağlı sıkıntılar dolayısıyla hayatını kaybediyor. İbrahim'in 40 günlük süreci atlatması mucize gibi" dedi.

"ÇOCUĞUMUZ BALCALI'NIN EVLADIDIR"

Baba Mustafa Özkan oğlunun yeniden sağlığına kavuşmasından son derece mutlu olduklarını, İbrahim'in artık Balcalı Hastanesi'nin bir evladı olduğunu belirtti. Özkan, hastalık sürecinin ilk aşamasından son aşamasına kadar umutlarını asla yitirmediklerini söyledi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 05.05.2016 12:20
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol