banner200
banner235
banner225
28 Nisan 2016 Perşembe 21:20
Twitter’dan Turkcell’in sansür talebine itiraz
banner188
banner213
banner230

Turkcell’in çocuk istismarı skandalıyla adı anılan Ensar Vakfı’nın düzenlediği yarışmalara sponsor olmayı sürdürmesi sosyal medyada tepkilere neden oldu. Çok sayıda abone hattını başka GSM operatörlerine taşıdı. Turkcell yönetimi, 30 Mart’tan itibaren mahkemelerden tecavüzcell etiketi kullanan Twitter aboneleri için mahkemelerden erişimin engellenmesi kararı aldı. Ancak, twitter bu kararı “İfade özgürlüğü” diyerek uygulamadı.

Twitter ise kullanıcılarına gönderdiği bilgilendirme e-postasında ifade özgürlüğü dersi verdi. Mahkeme kararında belirtilen içerikle ilgili şuan için herhangi bir işlem yapmadıklarını vurgulayan twitter şöyle dedi:

Mahkeme kararının Türkiye’deki ifade özgürlükleri ilkelerine uygun olmadığı gerekçesiyle karara itiraz dilekçemizi ilgili mahkemelere vermeyi hedefliyoruz. Kararın bozulması halinde size bu durumu mümkün olan en kısa sürede bildireceğiz. Mahkeme kararına Türk mahkemeleri nezdinde itiraz etmeyi düşünüyorsanız, lütfen mümkün olan en kısa sürede bize haber veriniz.”

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 28.04.2016 21:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol