banner237
banner241
23 Mayıs 2016 Pazartesi 12:40
Twitter'dan Turkcell'e 'Ensar' resti

10 erkek çocuğunun, kendilerine bağlı izinsiz ev ve yurtlarda istismar edildiği Ensar Vakfı’nın organize ettiği Türkiye Değer Ödülleri’ne sponsor olan Turkcell, Twitter’da kendisine yönelik atılan tweetler hakkında 9 Mayıs'ta erişim engeli talebinde bulundu. İstanbul Anadolu 10. Sulh Ceza Hakimliği ise tweetlerdeki ifadelerin kişilik haklarına saldırı maiyeti taşıdığına karar vererek aynı gün 114 tweete erişim engeli getirdi.

TWITTER KARARI UYGULAMADI

BirGün'ün haberine göre; Twitter, mahkeme kararıyla tweetlerine erişim engeli getirilen hesaplara bilgilendirme mesajı yollayarak tweetlerle ilgili herhangi bir işlem yapılmadığını kaydetti.

Mesajda şöyle dendi:

"Twitter hesabınızla ilgili Twitter’a ulaşan ekteki mahkeme kararı hakkında sizi bilgilendirmek amacıyla bu e-posta mesajını gönderiyoruz.

Twitter, mahkeme kararında belirtilen içerik ile ilgili şu an için herhangi bir işlem yapmamıştır. Sadece hesabınıza gönderilmiş ve ekteki mahkeme kararında belirtilmiş bir içerik ile ilgili sizi bilgilendirmek amacıyla bu e-posta mesajını gönderiyoruz:

Mahkeme kararının Türkiye’deki ifade özgürlükleri ilkelerine uygun olmadığı gerekçesiyle karara itiraz dilekçemizi ilgili mahkemelere vermeyi hedefliyoruz. Kararın bozulması halinde size bu durumu mümkün olan en kısa sürede bildireceğiz. Mahkeme kararına Türk mahkemeleri nezdinde itiraz etmeyi düşünüyorsanız, lütfen mümkün olan en kısa sürede bize haber veriniz."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
Son Güncelleme: 23.05.2016 12:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol