banner237
02 Ağustos 2016 Salı 10:00
Tutuklanan yaver için açıklama: Erdoğan biliyordu

Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki bir grup askerin darbe girişiminde bulunmasının ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaveri de tutuklanıp, TSK'den ihraç edilmişti.

Erdoğan’ın başyaveri Albay Ali Yazıcı 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Ankara’daydı. Marmaris’te tatilde olan Erdoğan’ın bulunduğu yeri, suikast timine bildirmek için uğraştığı öne sürülmüştü. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç, Ali Yazıcı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Posta gazetesinden Alev Gürsoy Cimin'in haberine göre, Malkoç'un açıklamaları şöyle:

 SON 3 AYDIR UZAK TUTUYORDU

“Cumhurbaşkanı’nın sürekli en yakınında olan yaverlerinin FETÖ bağlantılı olmasıyla ilgili ciddi tereddütleri vardı. Yaverleri seçip gönderen Genelkurmay Personel Dairesi de FETÖ’nün elindeydi. Bunun bilen Cumhurbaşkanımız son 3 aydır başyaverini çok mecbur kalmadıkça yanında tutmuyordu. Aslında görevden azledecekti. Onuru zedelenmesin diye yollamak için Ağustos’taki Yüksek Askeri Şura’yı bekliyordu.”

FECİ ŞEYLER YAŞANABİLİRDİ

“Başyaver Ali Yazıcı’ya güvenmediği için de Marmaris’e tatile giderken bu kez yanına almadı. İyi ki de yanına almamış. Bunun aksini düşünmek bile istemiyorum. FETÖ üyesi Ali Yazıcı o gece Marmaris’te olsaydı çok daha korkunç şeyler yaşanabilirdi. TSK yeniden yapılandırılıyor. Cuntamikroplardan temizlenecek. Bundan en büyük kârı da TSK görecek.”

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
Son Güncelleme: 02.08.2016 10:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol