banner200
banner222
10 Haziran 2016 Cuma 16:20
TÜSİAD'dan Başbakan Binali Yıldırım'a ilk ziyaret
banner188
banner213
banner230

Görüşmenin aslında Ankara'da planlandığı ancak Başbakanın İstanbul'da olması nedeniyle Dolmabahçe'ye aldığını söyleyen Cansen Başaran Symes , "65. hükümetin programının bütün temel noktalarının üzerinden geçtik. En fazla konuştuğumuz konu, Türkiye'deki terör ortamı, güvenlik. Bölgedeki halkın güvenliği ve ülkemizdeki tüm vatandaşlarımızın... Başbakanımız da aynen, '79 milyon vatandaşımızın ülkemizin her bölgesine rahatlıkla seyahat edebileceği, yaşayabileceği ortam' ifadesini kullandılar. Bu konuda oldukça kapsamlı bir görüş alışverişi yaptık" diye konuştu.

AYNI ŞEKİLDE DEVAM EDECEĞİZ

64. hükümetle reformlar konusunda kapsamlı çalışmalar başlattıklarını hatırlatan TÜSİAD Başkanı, " 65. hükümetle aynı şekilde devam edeceğimiz bütün alanların üzerinden geçtik" dedi.

SİYASİ GERİLİM UYARISI

Anayasa sürecini konuştuklarını da söyleyen Cansen Başaran Symes , " Siyasi gerginlikler konusunda başbakanımızdan açıkçası bu ortamın sağlıklı olmadığı, hızlı giderilmesi için girişimleri konusunda sohbet etme ve karşılıklı fikir alış verişi yapma imkanı bulduk" şeklinde konuştu.

DAHA ÖNGÖRÜLEBİLİR BİR İŞ DÜNYASI

Yeni Anayasa çalışmaları ve reformlar üzerinde diyalog içinde olmak için Başbakan Yıldırım'la sözleştiklerini belirten Symes, " Ortamın daha huzurlu, birlik beraberlik, önümüzdeki döneme ilişkin de açıkcası daha öngörülebilir bir iş dünyasının ortam beklentisi konusunda kendisiyle oldukça kapsamlı fikir alışverişi yaptık. Son derece pozitif ve olumlu bir görüşmeydi. Ve bu bir ilk değil, önümüzdeki hafta Ankara'da çok daha kapsamlı toplantı yapma imkanımız olacak" ifadesini kullandı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 10.06.2016 16:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol